"Ми дуже розчаровані". Голова Європарламенту засудив країни ЄС за те, що вони не приймають афганських біженців

Сассолі: Сильний і єдиний європейський голос на міжнародній арені зараз необхідний як ніколи
Фото: EPA
Голова Європейського парламенту Давид Сассолі висловив розчарування тим, що країни ЄС не хочуть приймати біженців з Афганістану. Заяву, яку він зробив 1 вересня на форумі зі стратегічної безпеки у Словенії, опубліковано на сайті Європарламенту.

"Ми були дуже розчаровані висновками Ради внутрішніх справ. Ми бачили, як країни, які не входять до Євросоюзу, приймали афганців, котрі шукають притулку, але ми не бачили, щоб хоч одна держава ЄС зробила те ж саме", – заявив глава Європарламенту.

Сассолі зазначив, що країни ЄС "справедливо думали про тих, хто працював із нами, і про їхні сім'ї", але поскаржився на те, що ні в кого з держав союзу "не вистачило сміливості запропонувати притулок тим, чиє життя опинилося в небезпеці".

На думку Сассолі, ЄС не може залишатися осторонь від проблеми біженців. "Ми не можемо вдавати, що афганське питання нас не стосується, тому що ми брали участь у цій місії і поділяли її цілі та завдання", – підкреслив він.

Політик зазначив також, що "сильний і єдиний європейський голос на міжнародній арені зараз необхідний як ніколи". Європа, за його словами, має "зробити так, щоб її голос був почутий... щоб мати можливість здійснювати дії щодо стабілізації, будівництва миру і розвитку разом із нашими партнерами".

Контекст:

Міністри внутрішніх справ країн ЄС 31 серпня у своїй заяві пообіцяли збільшити підтримку третіх країн, які приймають біженців. Водночас у заяві підкреслювали, що Євросоюз має намір вжити заходів щодо припинення "незаконних міграційних потоків".

У Раді ЄС висловили побоювання, що через ситуацію в Афганістані спільнота може зіткнутися з масштабною міграційною кризою, схожою на ту, яка сталася 2015 року, коли в Європу намагалися потрапити десятки тисяч біженців із Сирії.

Ситуація з безпекою в Афганістані погіршилася на тлі виведення американських військ, яке почали у квітні 2021 року. До 15 серпня рух "Талібан" узяв під контроль практично всю країну, зокрема столицю Кабул. Президент Афганістану Ашраф Гані цього самого дня втік за кордон.

На тлі наступу "Талібану" іноземні держави почали евакуацію своїх громадян. Кілька країн (зокрема США, Франція, Німеччина, Великобританія) скерували своїх військовослужбовців до Афганістану для гарантування безпеки евакуації.

За словами президента США Джо Байдена, Штати евакуювали або допомогли іншим країнам евакуювати з Афганістану понад 120 тис. людей, 100 тис. із них – афганці.