"Ми маємо бути швидшими". Боррель розповів про важливу проблему в європейській політиці

Боррель закликав послів ЄС бути активнішими
Фото: EPA
Ситуація з безпекою у світі потребує активніших дій Заходу. Про це повідомив глава дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель під час зустрічі послів ЄС у Брюсселі 10 жовтня. Текст його промови цитує сайт дипломатичної служби ЄС.

Боррель розповів, що боротьба між державами загострюється, тому необхідно реагувати відповідно.

"Я думаю, що ми маємо мислити більш політично. Я думаю, що нам потрібно бути активнішими, реактивнішими. Ми маємо встановити зв'язок між усіма цими проблемами. Ми досі працюємо ізольовано, можу вам сказати. Я маю бути тим, хто пов'язує Єврокомісію та Європейську Раду, а всередині комісії  моїх колег із різних галузей політики, але ми й далі працюємо ізольовано, і кожна політика, як і раніше, має свою логіку та свій ритм – чи то клімат, чи то торгівля, чи то будь-що", – сказав він.

Боррель зазначив, що Захід намагається експортувати свою модель поведінки, не замислюючись над тим, як її сприймуть інші сторони. Він закликав сторони більше слухати одна одну.

"Я думаю, що ми маємо бути швидшими і ризикувати. Мені потрібно, щоб ви швидко повідомляли в режимі реального часу про те, що відбувається у ваших країнах. Я хочу отримувати інформацію від вас, а не від преси. Іноді я більше знав про те, що десь відбувалося, читаючи газети, ніж читаючи ваші звіти. Ваші звіти іноді надходять пізно", – сказав він.

Глава європейської дипломатії закликав послів ЄС бути "реактивнішими" і працювати в цілодобовому режимі.

"Ми живемо в кризі, ви маєте бути в режимі кризи. Поясніть, що відбувається – швидко, відразу. Навіть якщо у вас немає повної інформації про перші години, покажіть, що ви там. Я маю бути найінформованішою людиною у світі. Я "міністр закордонних справ Європи". Будь ласка, реагуйте швидко", – сказав він.

Контекст:

На зустрічі послів ЄС Боррель перерахував основні загрози у світі на сьогодні. Окрім війни в Україні, він назвав ескалацію конкуренції між США і Китаєм, продовольчу та енергетичну кризи, боротьбу між демократичними й авторитарними системами та інші чинники.