"Ми ніколи не розійдемося повністю". Повного розриву відносин між США та Росією не буде, упевнений американський посол

Салліван заявив, що, "щоб зібрати те, що розбили цьогорічні події, буде потрібно дуже багато зусиль". На світлині – церемонія вручення вірчих грамот Путіну 2020 року
Фото: EPA
США та Росія не можуть розірвати дипломатичні відносини та "перестати говорити одне з одним", повністю розірвати культурні зв'язки між країнами також неможливо, вважає американський посол у РФ Джон Салліван. Про це він сказав в інтерв'ю російському держагентству ТАСС.

Відповідаючи на запитання, що означають слова держсекретаря США Ентоні Блінкена, що "ми більше ніколи не будемо разом", посол заявив, що "ми також ніколи не розійдемося зовсім".

Він упевнений, що країни не можуть "узяти й розірвати дипломатичні відносини й перестати говорити одна з одною" – їхні представники щонайменше щодня сидять поруч одне з одним на засіданнях Ради Безпеки ООН у Нью-Йорку.

"Я думаю, що насправді ми ніколи не розійдемося повністю, тому що ми об'єднані як постійні члени Ради Безпеки.", – сказав посол.

Він вважає, що потрібно й далі "взаємодіяти одне з одним, незважаючи на суперечності".

Він зазначив, що ймовірність закриття посольств є, але вважає, що це було б великою помилкою. За словами посла, хоча в російському уряді згадували варіант розриву дипломатичних відносин, в уряді США не вважають, що це варто зробити. Він підкреслив, що російська влада використовує войовничу риторику не лише стосовно дипломатичних відносин, а й у плані згадування ядерної зброї та ядерної війни, що у США вважають безвідповідальним.

США можуть бути змушені закрити своє посольство у РФ, як вважає Салліван, з єдиної причини – якщо продовжувати його роботу буде небезпечно.

"Я маю надію і сподіваюся, що заяви про повний розрив дипломатичних відносин є риторичним перегином. Запевняю вас, це не йде від Сполучених Штатів", – сказав посол.

Культурних зв'язків між країнами також остаточно розірвано не буде, вважає дипломат, попри "культуру скасування", тому що не можна "стерти історію". Проте він наголосив: "Щоб зібрати те, що розбили цьогорічні події, буде потрібно дуже багато зусиль".

За словами посла, він не став би прогнозувати, що в Росії і США ніколи не буде продуктивніших відносин, але не може сказати, скільки часу знадобиться на їхнє вибудовування.

Наразі, наголосив Салліван, президент Джо Байден дуже чітко окреслив позицію США: взаємодії з Росією у звичайному режимі не буде.

Контекст:

Відносини між Росією та США почали стрімко погіршуватися навесні 2021 року. У середині березня Байден назвав президента РФ Володимира Путіна вбивцею та заявив, що той заплатить за втручання в американські вибори 2020 року.

14 травня прем'єр-міністр Росії Михайло Мішустін підписав розпорядження, яке затвердило перелік держав, котрі влада РФ звинувачує в недружніх діях. До нього на той момент увійшло дві країни – США та Чехія.

Президенти США та РФ 16 червня зустрілися особисто, й обидва оцінили ці переговори позитивно. Проте згодом напруга між державами й далі зростала, зокрема через підготовку російського вторгнення в Україну.

Після початку повномасштабної війни в Україні США ввели кілька пакетів антиросійських санкцій. Вони торкнулися Путіна, чиновників, бізнесменів, активів Центробанку та інших банків й організацій.