Мінфін США вважає, що санкції проти держборгу Росії можуть негативно вплинути як на Москву, так і на Вашингтон
Заборона на купівлю нових випусків облігацій федеральної позики Росії може знизити конкурентоспроможність великих американських компаній, заявили у міністерстві фінансів США.
Міністерство фінансів США дійшло висновку, що введення санкцій щодо державного боргу Росії може призвести до негативних побічних ефектів для глобальних ринків. Доповідь мінфіну США про наслідки санкцій, які стосуються російського держборгу, опинилася в розпорядженні агентства Bloomberg.
Доповідь було підготовлено відповідно до ухваленого в серпні 2017 року закону "Про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій". Документ було передано до Конгресу США 29 січня.
Мінфін США дійшов висновку, що заборона на купівлю нових випусків облігацій федеральної позики (ОФП) чинитиме тиск на економічне зростання в Росії, посилить навантаження на її банківський сектор, змусить російську владу змінити свою фіскальну й монетарну політику і в кінцевому підсумку призведе до заходів у відповідь Росії проти інтересів США".
На думку мінфіну США, російські компанії з реального і фінансового секторів тісно пов'язані з глобальними процесами і великими світовими інвесторами, тому ефект від розширення санкцій "не обмежиться наслідками для російських влади і бізнесу".
У мінфіні США зазначають, що заборона на купівлю нових випусків ОФП може знизити конкурентоспроможність великих американських керівних компаній, водночас розширення санкцій без відповідних заходів із боку ЄС та інших партнерів США може "підірвати спроби зберегти єдність у питанні санкцій проти Росії".
У доповіді наголошено, що, "враховуючи розмір економіки Росії, її взаємозв'язок і переважання на світових ринках, масштаби наслідків від поширення санкцій на суверенний борг та деривативи є невизначеними, і наслідки можуть відчути на собі як російські, так і американські інвестори".
За інформацією мінфіну США, станом на початок грудня 2017 року іноземні інвестори тримали приблизно 32% російського державного боргу в рублях – 2,18 трлн рублів (приблизно $40 млрд).
2 серпня 2017 року президент США Дональд Трамп підписав закон "Про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій" щодо введення обмежувальних заходів проти Ірану, Росії та Північної Кореї.
Документ передбачав, що протягом 180 днів міністерство фінансів, директор Національної розвідки й державний секретар США подадуть до Конгресу доповідь про російських олігархів і високопосадовців, які мають стосунок до зовнішньої політики РФ.
29 січня міністерство фінансів США передало Конгресу "кремлівську доповідь" – список із 114 високопосадовців і 96 олігархів, наближених до "російського режиму". У ньому згадано помічників і радників Путіна, всіх членів уряду РФ, зокрема прем'єра Дмитра Медведєва, мерів Москви і Санкт-Петербурга, а також бізнесменів зі статком понад $1 млрд.
Міністр фінансів США Стівен Мнучин повідомив, що у другій, засекреченій, частині доповіді йдеться про можливе введення нових санкцій проти РФ.