Міноборони Білорусі зробило запит на ціни на пакети для тіл загиблих, планує закупити 1 тис. штук

Міноборони Білорусі зацікавилося санітарними мішками для тіл загиблих, хоча влада країни заперечує плани активної участі у війні
Фото: depositphotos.com

Міністерство оборони Білорусі проводить вивчення цінових пропозицій щодо закупівлі "пакетів для транспортування тіл померлих" у кількості 1 тис. штук, повідомляє 25 липня видання "Флагшток" на підставі документів, що опинилися в розпорядженні редакції.

"Флагшток" пише, що оборонне відомство Білорусі надіслало відповідний запит щонайменше у дві організації: до державного підприємства "Белсудекспертзабезпечення" й до компанії, що надає ритуальні послуги, ТОВ "Фістер". Остання компанія відповіла військовим, що не реалізує мішків для тіл, зазначає видання.

"Белсудекспертзабезпечення" відповіло МО РБ, що може зробити 1 тис. пакетів для тіл протягом 10 календарних днів. Журналіст "Флагштока" зателефонував авторці листа – начальниці відділу маркетингу РУП "Белсудекспертзабезпечення" Вероніці Ковальчук. Вона підтвердила, що давала відповідь на адресу міноборони про 1 тис. санітарних мішків.

23 лютого, за день до повномасштабного вторгнення Росії в Україну, СБУ повідомила про закупівлю російським міноборони 45 тис. целофанових пакетів для тіл загиблих, писала "Українська правда".

Контекст:

Російські війська із 24 лютого заходили в Україну, зокрема з Білорусі, хоча за кілька днів до початку повномасштабного вторгнення РФ міністр оборони Білорусі запевняв українського колегу, що загроз Україні з боку Білорусі немає.

Із території Білорусі Росія періодично запускає по українських об'єктах ракети, також були випадки зльоту з білоруських аеродромів літаків, які обстрілювали Україну. 25 червня росіяни вперше завдали авіаційного удару по Україні з повітряного простору Білорусі з далеких бомбардувальників Ту-22, повідомляли у ЗСУ.

Наприкінці травня самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про необхідність "негайно створювати" оперативне командування біля кордону з Україною й доручив створити "народне ополчення".

22 червня Білорусь розпочала мобілізаційні навчання біля кордонів України, згодом їх продовжили до 9 липня. На початку липня навчання активізувалися, до країни прибули російські військові льотчики, проводили тренування з десантування. У тому чи іншому обсязі серію навчань у РБ неодноразово продовжували, зараз актуальна дата їх закінчення – 31 липня.

Президент України Володимир Зеленський 26 червня звернувся до білорусів і заявив, що їх "втягують у війну навіть активніше, ніж у лютому та навесні". Він закликав "простих людей Білорусі" не брати участі в цій війні.