"Мітингувальники пішли на своєрідний штурм". Прессекретарка Лукашенка розповіла свою версію того, що відбувається в Мінську

Лукашенко облетів Мінськ на вертольоті, стверджує його прессекретарка
Фото: ЕРА

За словами прессекретарки президента Білорусі Олександра Лукашенка Наталії Ейсмонт, глава держави під час масової акції протесту в Мінську перебував у своїй столичній резиденції.

Прессекретарка президента Білорусі Олександра Лукашенка Наталя Ейсмонт розповіла про дії глави держави під час масової акції протесту в Мінську. Відео з її коментарями опублікував Telegram-канал пресслужби Лукашенка "Пул Первого".

"Протягом усього сьогоднішнього дня глава держави працював у ситуаційному центрі в Палаці незалежності (резиденція Лукашенка в центрі Мінська. – "ГОРДОН"), контролював обстановку і ситуацію, зокрема в той момент, ближче до вечора, коли так звані мітингувальники пішли на, так би мовити, своєрідний штурм будівлі. У ці хвилини глава держави також перебував у палаці", – сказала Ейсмонт.

За її словами, учасники мітингу, "побачивши, що може трапитися, ...швидко розвернулися і буквально побігли у зворотному напрямку".

"Після цього президент викликав вертоліт і облетів місто, з висоти подивився на так званий мітинг. Також контролював, звичайно ж, ситуацію. Повернувшись незабаром у Палац незалежності, насамперед подякував тим, хто захищав палац по периметру, також підійшов і до хлопців з ОМОН, поспілкувався з ними, подякував також і їм", – зазначила прессекретарка Лукашенка.

Вона підкреслила, що президент, "як і обіцяв", нікуди не тікав, "як це намагалися подати окремі блогери і Telegram-канали, і діти його також були з ним". Ейсмонт повідомила, що разом із Лукашенком був його молодший син Микола.

За словами Ейсмонт, Лукашенко "досі працює в Палаці незалежності".

У містах Білорусі 23 серпня відбувалися ходи тих, хто виступає проти дій влади. До Мінська, де на вулиці вийшло понад 100 тис. протестувальників, влада країни стягнула військову техніку.

Силовики зі щитами перекрили площу Переможців у районі резиденції Лукашенка. За даними ЗМІ, протестувальники підходили до них на відстань 100 метрів. Про якісь штурми інформації не надходило.

Із 4-го до 8 серпня в Білорусі тривало дострокове голосування на виборах президента, а 9 серпня відбулося основне. На пост президента балотувалося п'ять кандидатів. 14 серпня ЦВК оголосила остаточні підсумки виборів президента. За офіційними даними, перемогу здобув чинний президент країни Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Решта кандидатів набрала менше ніж 2%. Водночас альтернативні екзитполи засвідчували протилежну картину  – упевнену перемогу Тихановської.

Вибори в Білорусі відбувалися без незалежних міжнародних спостерігачів. Після закриття виборчих дільниць 9 серпня в кількох містах почалися протести, які тривають досі. До акцій долучилися трудові колективи найбільших білоруських підприємств. Мітингувальники звинувачують владу у фальсифікаціях і вимагають проведення нових виборів. Для розгону протестувальників силовики застосовували спецзасоби, зокрема в Мінську вони використовували світлошумові гранати, гумові кулі та водомети.

Під час протестів затримали приблизно 7 тис. демонстрантів, сотні дістали травми і поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів, проте правозахисники та білоруські ЗМІ повідомляють про більшу кількість жертв. Станом на 18 серпня у СІЗО залишалося 44 людини.

16 серпня в Білорусі відбувся найбільший в історії мітинг – на опозиційну акцію протесту в Мінську, за оцінками білоруських журналістів, вийшло понад 200 тис. осіб

Лукашенко не згоден на умови опозиції, він заявив, що, поки його не вб'ють, інших виборів у країні не буде. Пізніше він говорив, що нові вибори в Білорусі можливі після ухвалення нової конституції.

17 серпня депутати Європарламенту відмовилися визнавати результати виборів президента Білорусі і заявили, що вважають Лукашенка персоною нон ґрата в Євросоюзі.