"Міжнародний вигнанець". У Держдепі США прокоментували відмову Путіна їхати в ПАР

Путін не поїде на саміт БРІКС
Фото: EPA
Президент країни-агресора Росії Володимир Путін став міжнародним вигнанцем. Про це заявив речник Держдепартаменту США Метью Міллер на брифінгу 19 липня, текстову версію опублікувала пресслужба Держдепу США.

За словами Міллера, одним із багатьох чинників, через які війна проти України стала для Росії стратегічним провалом, є її різке зниження авторитету у світі.

"І немає кращого прикладу, кращої ілюстрації її авторитету, який значно знизився у світі, ніж той факт, що президенту Росії, президенту Путіну, тепер проблемно покидати свої кордони. Він міжнародний вигнанець, який ледве може покинути свої кордони, побоюючись арешту", – заявив речник Держдепу.

Контекст:

17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна й російської дитячої омбудсменки Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації дітей з окупованих районів України в Росію Зараз Путін має офіційний статус підозрюваного, зазначили в Офісі генпрокурора України.

Спікер Кремля Дмитро Пєсков, коментуючи рішення МКС, заявив, що у Кремлі "сам підхід до питання вважають обурливим і неприйнятним". Однак головний прокурор МКС Карім Хан 17 березня заявив, що Путін може постати перед судом, попри аргументи Москви про те, що на Росію не поширюються рішення Міжнародного кримінального суду.

ПАР запросила Путіна на 15-й економічний саміт БРІКС, який відбудеться в серпні. ПАР ратифікувала Римський статут і має заарештувати Путіна, якщо він приїде туди. Про це, зокрема, заявляли деякі посадовці цієї країни. Проте Рамафоса протягом кількох місяців намагався знайти можливе рішення, зазначало видання The Moscow Times. ЗМІ писали, що країна веде переговори з російськими колегами про те, щоб Путін брав участь у саміті за допомогою Zoom, щоб уникнути потреби арешту.

19 липня сайт президента ПАР повідомив, що Путіна на саміті БРІКС у ПАР замінить глава МЗС РФ Сергій Лавров.

2015 року ПАР уже відмовлялася виконати ордер МКС на арешт тодішнього президента Судану Омара аль-Башира, коли він був на саміті Африканського союзу в країні. Колишній президент ПАР Джейкоб Зума запропонував вийти з МКС 2016 року, але пізніше від цього плану відмовилися, нагадало Bloomberg.