Міжнародний суд ООН відмовив Україні у тимчасових заходах проти Росії щодо Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму
Міжнародний суд ООН у Гаазі визнав недостатніми докази України про фінансування Росією тероризму.
Міжнародний суд ООН у Гаазі відмовився ухвалювати тимчасові заходи проти Росії за позовом України щодо Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму. Засідання суду транслював телеканал "112 Україна".
"Суд дійшов висновку, що умови, які необхідні для визначення додаткових заходів щодо прав, які порушують в Україні на основі Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму, не відповідають вимогам", – заявив голова суду Ронні Абрахам.
Він зазначив, що Україна повинна довести, що запитані тимчасові заходи повинні зупинити завдання неправомірної шкоди, а також умисність дій держави – сторони Конвенції. На думку суду, цієї вимоги не було виконано.
"Україна не виконала тих стандартів доказової бази, щоб довести умисність переказу коштів для суб'єктів "ЛДНР", – заявив Абрахам.
Крім того, Міжнародний суд ООН визнав за собою юрисдикцію prima facie для розгляду цієї справи.
З 6 до 9 березня в Гаазі пройшли попередні слухання за позовом України проти Росії, у якому вказано на порушення Москвою положень Конвенції ООН про боротьбу з фінансуванням тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.
Позов було подано 16 січня. Київ вимагає засудити акти тероризму в Харкові і на Донбасі, включно зі збитим рейсом MH17, а також зобов'язати Росію виплатити компенсації, розмір яких у позові не вказано. Крім цього, суду пропонують притягнути до відповідальності офіційних осіб, винних, на думку позивачів, у підтримці тероризму.
Другий блок претензій стосується порушень прав кримських татар і українців з боку окупаційної влади Криму.
Україна просила Міжнародний суд ООН на час розгляду справи, як заходи забезпечення позову, заборонити РФ здійснювати будь-які кроки, які погіршують ситуацію.
Російська сторона в Міжнародному суді ООН у Гаазі заявила, що бойовики на Донбасі самі знайшли зброю, яка залишилася на території Донецької і Луганської областей з часів СРСР або ж була залишена там українськими військовими.