Міжнародний суд ООН вимагає від Росії негайно зупинити воєнні дії в Україні
"Україна здобула повну перемогу у справі проти Росії в Міжнародному суді ООН. Суд зобов'язав РФ негайно припинити вторгнення в Україну. Наказ є обов'язковим для виконання Росією згідно з міжнародним правом. Ігнорування рішення зажене РФ у ще більшу ізоляцію", – написав Зеленський.
Як зазначають на сайті суду ООН у Гаазі, за відповідне рішення проголосувало 13 суддів, проти – двоє. Вони також усі одностайно закликали обидві сторони у справі не вчиняти жодних дій, які можуть посилити або розширити спір, який є предметом розгляду в суді.
Зокрема, Міжнародний суд ООН наказав зупинити просування збройних сил РФ і підтримуваних нею нерегулярних сил на території України, підкреслив у Facebook глава МЗС України Дмитро Кулеба.
За його словами, "це саме те, чого вимагала Україна".
Кулеба пояснив, чому рішення Міжнародного суду ООН важливе для України:
- на найвищому юридичному рівні констатовано факт вторгнення Росії й визначено, що безпідставну агресію Росії потрібно припинити;
- суд не знайшов жодних доказів тверджень Росії щодо геноциду на території України;
- 13 суддів підтримали рішення, проти було лише двоє (РФ і Китай), це потужний результат, що надає вагу рішенню;
- рішення суду є юридично зобов'язувальним відповідно до норм міжнародного права;
- рішення стане точкою відліку для інших юридичних і політичних оцінок російської агресії.
"Україна тут перемогла і вимагає від Росії негайного виконання наказу суду та припинення агресії. Міжнародна юридична відповідальність займає час, і розгляд справи тепер триватиме, але відповідальність Росії неминуча", – зазначив Кулеба.
Глава МЗС України додав, що на останній стадії розгляду справи вирішуватимуть питання репарацій.
"Не маю сумніву, що й тут ми переможемо, і зрештою грошима Росія також заплатить", – резюмував Кулеба.
Війна Росії проти України. Головне
Контекст:
Вторгнення Росії в Україну і пов'язані з ним злочини розглядають у трьох міжнародних судах.
27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН (International Court of Justice), висунувши вимогу притягнути Росію до відповідальності за перекручування поняття геноциду задля виправдання агресії. 7–8 березня в суді провели перші слухання за позовом України проти РФ у справі про обвинувачення в геноциді. Росія відмовилася від участі в них.