Мова котів, ожиріння політиків як показник корупції та боротьба з тарганами на підводних човнах. У США оголосили номінантів Шнобелівської премії
10 вересня, 2021, 09:46
У США 9 вересня відбулася 31-ша церемонія вручення Шнобелівської премії 2021 року. Перелік номінантів опублікували на сайті премії.
Через пандемію COVID-19 церемонію, як і торік, провели не в традиційному місці – Гарварді, а онлайн.
- Премія з біології: за аналіз мови кішок і способів спілкування між кішкою і людиною.
- Премія з екології: за використання генетичного аналізу для виявлення різних видів бактерій, які живуть у пачках викинутої жувальної гумки, що застрягла на тротуарах у різних країнах.
- Премія з хімії: за хімічний аналіз повітря в кінотеатрах, щоб перевірити, чи залежить його склад від кількості насильства, випадків вживання наркотиків, ненормативної лексики і сексуальних сцен у фільмах, які там показують.
- Премія в галузі економіки: за відкриття, що ожиріння політиків країни може бути гарним індикатором корупції в ній.
- Премія в галузі медицини: за демонстрацію того, що сексуальний оргазм може бути настільки ж ефективним для поліпшення носового дихання, як і протинабрякові ліки.
- Премія миру: за перевірку гіпотези, що люди почали носити бороди, щоб захистити себе від ударів по обличчю.
- Премія з фізики: за проведення експериментів із метою з'ясувати, чому пішоходи не стикаються постійно з іншими пішоходами.
- Премія у сфері кінетики: за проведення експериментів із метою з'ясувати, чому пішоходи іноді стикаються з іншими пішоходами.
- Премія з ентомології: за дослідження "Новий метод боротьби з тарганами на підводних човнах".
- Премія за транспортування: за експериментальне з'ясування, чи безпечніше для носорогів перевозити їх догори ногами.
Переможці здобули трофей, який вони мають зібрати самі з роздруківки PDF, і грошовий приз – підроблену банкноту номіналом 10 трлн зімбабвійських доларів.
Контекст:
Шнобелівська (Антинобелівська, Ігнобелівська – від англ. ignoble, негідний) премія – пародія на престижну Нобелівську премію. Її вручають напередодні оголошення лауреатів Нобелівської премії "за досягнення, які змушують спочатку засміятися, а потім – замислитися". Премію заснували 1991 року Марк Абрахамс і гумористичний журнал "Аннали неймовірних досліджень" із метою привернути увагу і підстьобнути інтерес людей до науки, медицини та технологій. Вручають нагороду справжні нобелівські лауреати.