"Намагається розсварити Україну з партнерами". Російська пропаганда розповсюдила фейк про підняття радянського прапора над Бундестагом – Центр протидії дезінформації

У Берліні не піднімали радянського прапора на честь Дня Перемоги, це фейк російської пропаганди
Фото: EPA (архів)

Російські пропагандисти 8 травня почали публікувати в інтернеті повідомлення про те, що над будівлею Бундестагу в Берліні (ФРН) нібито вивісили радянський прапор на честь святкування Дня Перемоги, проте ця інформація є фейком. Про це 8 травня повідомляє український Центр протидії дезінформації в Telegram.

У центрі зазначають, що в низці російських Telegram-каналів з'явився фото- та відеоконтент, який "підтверджує" розміщення радянського прапора над будівлею парламенту Німеччини – Бундестагом. Його поява нібито присвячена святкуванню чергової річниці "великої перемоги".

"Однак зазначена інформація не відповідає дійсності та є зрежисованим фейком роспропагандистів. Про фейковість контенту з "прапором перемоги" над Бундестагом повідомляють і офіційні представники МЗС України, які перебувають у Берліні", – зазначають у повідомленні.

У ЦПД вважають, що Росія створює такі фейки, бо "намагається розсварити Україну із західними партнерами". Крім того, фейк спрямований на внутрішню російську аудиторію – країна-агресор у такий спосіб хоче підняти моральний дух свого населення на тлі відсутності значних перемог у війні, яку РФ розв'язала в Україні.

Контекст:

Берлінська поліція у 2023 році заборонила демонстрацію як українських, так і російських прапорів на радянських меморіалах у районах Трептов, Тіргартен і Шенхольцер-Гайде, де традиційно відбуваються заходи до 8-го та 9 травня.

Організація "Віче", яка об'єднує українців у ФРН, оскаржила та домоглася скасування заборони на демонстрацію національних прапорів України. Поліція Берліна не стала подавати апеляцію на дозвіл української символіки.

7 травня адміністративний суд Берліна дозволив вивішування прапорів і символів країни-агресора РФ під час ходу "Безсмертного полку", учасники якого хотіли пройти вулицею 17 червня від Бранденбурзьких воріт до меморіалу в Тіргартені. Поліція Берліна 8 травня домоглася остаточної заборони на публічне використання радянської та російської символіки 9 травня, подавши скаргу до Вищого адміністративного суду.