Народження дитини-кіборга. Учені виявили мікропластик у плаценті вагітних жінок
Мікропластик в організмі вагітної жінки може містити хімічні речовини, здатні зашкодити розвитку імунної системи плоду, свідчать дослідження італійських учених.
У плаценті вагітних жінок виявили частинки мікропластику. Учені попередили про можливу шкоду дитині в майбутньому, писала британська газета The Guardian 22 грудня з посиланням на дослідження італійських лікарів.
Частинки пластику виявили в плаценті чотирьох здорових жінок, у яких вагітність і пологи протікали нормально. Пластик може містити хімічні речовини, здатні зашкодити розвитку імунної системи плоду, вважають дослідники.
Мікропластик виявили на обох боках плаценти і в оболонці, всередині якої розвивається плід. Усього виявили приблизно 12 пластикових частинок, але перевірили тільки 4% кожної плаценти. Це дає змогу припустити, що вміст пластику був набагато більшим.
Усі частинки були синього, червоного, помаранчевого або рожевого кольорів. Вони потрапили в організм з упаковок, фарб, косметики та засобів особистої гігієни шляхом поглинання або вдихання. Розмір частинок був 10 мікронів (0,01 мм), не такий великий, щоб потрапити в кровотік. Пластик міг потрапити в організм немовлят, але дослідники цього не довели.
Директор відділення акушерства і гінекології лікарні Сан-Джованні Калібіта Фатебенефрателлі в Римі Антоніо Рагуза, який керував дослідженням, сказав, що знахідка "схожа на народження дитини-кіборга, яка не складається лише з людських клітин, а в ній міститься суміш біологічних і неорганічних частинок".
За його словами, матері, які дізналися про це, були шоковані. Мікропластик в організмі жінки може уповільнити зростання плоду, допустили вчені.
Водночас частинок пластику не знайшли у плаценті двох інших жінок, які брали участь в дослідженні. Це може свідчити про іншу фізіологію, дієту або спосіб життя.
У жовтні вчені довели, що діти, яких годують молочною сумішшю у пластикових пляшках, проковтують мільйони частинок пластику на день. У 2019-му дослідники повідомили, що частинки забрудненого повітря виявили на внутрішньому боці плаценти. Це вказує на те, що брудне повітря впливає на плід, пише газета.
Професор акушерства в Королівському коледжі Лондона Ендрю Шеннан у коментарі Daily Mail висловив надію, що діти виростуть здоровими. "Усе ж краще, щоб в організмі матерів не було сторонніх предметів, поки дитина розвивається в їхній утробі", – наголосив лікар.