Натхненник Маска, американський космічний інженер Зубрін: На Марсі будуть постійні поселення. Думаю, ви побачите першу дитину, яка народиться на Марсі G

Поки на Марс літають апарати без людей
Фото: ЕРА

Людина ступить на планету Марс у найближчі 10 років. Таку думку в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" висловив Роберт Зубрін – американський аерокосмічний інженер, популяризатор космосу, автор концепції Mars Direct про прямі польоти від Землі до Марса і натхненник марсіанської програми засновника SpaceX Ілона Маска.

"Якщо Ілон Маск не втратить свого шляху, то людина ступить на Марс протягом наступних 10 років. Я думаю, що SpaceX здатна це зробити. Маск – надзвичайно талановита людина. Він зібрав команду надзвичайно талановитих людей. Водночас Маск – дуже ризикова людина. Він може посковзнутися. Або ні. [...] Якщо ж Ілон Маск посковзнеться, то на висадження на Марс потрібно буде витратити ще 10 років", – сказав він.

За словами космічного інженера, саме Ілон Маск "подав усім приклад, показав шлях, і тепер є інші компанії, які копіюють його модель".

"Однак конкурентам Ілона Маска знадобиться час, щоб наздогнати його, і у сценарії невдачі Маска висадження на Марс затримається ще на 10 років. Давайте я скажу так. Ще за вашого життя на Марсі будуть люди. Ще за вашого життя на Марсі будуть постійні поселення. Думаю, ви побачите першу дитину, яка народиться на Марсі", – вважає Зубрін.

Він зазначив, що, імовірно, років за 500 "лише одиниці істориків знатимуть, ким був [президент країни-терориста РФ Володимир] Путін", але люди пам'ятатимуть імена першовідкривачів космічного простору.

"Про наш час запам'ятають ім'я Ілона Маска, якщо йому вдасться висадження на Марс", – підкреслив Зубрін.

Натхненник Маска, американський космічний інженер Зубрін: Сьогодні ми є свідками першої космічної війни. Україна тримається завдяки технологіям, які пов'язані з космосом. Читайте повну версію інтерв'ю

У лютому 2022 року Маск презентував міжпланетний корабель Starship, який SpaceX розробляє для запуску вантажів і людей у польоти на Місяць і Марс.

Космічний корабель Starship і ракета-носій (перший ступінь) Super Heavy спроєктовані так, щоб їх можна було використати повторно. На думку Маска, це приведе до революції в космічних польотах.

Starship є найбільшим в історії кораблем – його довжина становить 120 м у зібраному стані. Як повідомляв Маск, Starship може стати більшим і "розтягнутися" ще приблизно на 10 м.

Контекст:

Марс четверта планета за віддаленістю від Сонця. За оцінками дослідників, він є на сьогодні найбільш вивченою після Землі планетою Сонячної системи.

У межах дослідження Марса на планеті зараз функціонує марсохід NASA Perseverance ("Наполегливість"), який покинув Землю 30 липня 2020 року. 18 лютого 2021 року він успішно сів на поверхню Марса.

Він регулярно надсилає на Землю фотографії Червоної планети, зокрема кольорові, й аудіозаписи з її поверхні. У вересні 2021-го він уперше успішно взяв зразки марсіанського ґрунту.

NASA працює також над польотами на Червону планету. У березні 2022 року Нельсон заявив, що мета агентства полягає в тому, щоб "до 2040 року люди ходили по Марсу", пише space.com.