НАТО уважно стежить за розширенням військової могутності Росії у Криму – Столтенберг
Північноатлантичний альянс бачить збільшення темпів розбудови війська Росії в регіонах від Крайньої Півночі до Північної Африки. Це викликає велике занепокоєння, заявив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг.
НАТО стежить за військовою присутністю Росії в регіоні Чорного моря та окупованому Криму і стурбований його розширенням, заявив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг на спільній пресконференції із президентом Мавританії Мухаммедом ульд аль-Газуані 14 січня.
"Що стосується питання збільшення російської присутності в Лівії та Африці загалом, звичайно, це те, за чим ми стежимо і дуже уважно відстежуємо в НАТО, це один зі зразків збільшення російської присутності не тільки в Лівії, а й в інших частинах Африки та на Близькому Сході, в Сирії і в Чорноморському регіоні, у Криму, а також у Балтійському регіоні та в регіоні Крайньої Півночі", – ідеться в заяві генсека на сайті НАТО.
Північноатлантичний альянс, за його словами, бачить збільшення темпів розбудови війська Росії в регіонах від Крайньої Півночі до Балтійського регіону, Чорного моря, Близького Сходу і Північної Африки.
"Це викликає велике занепокоєння", – зазначив Столтенберг.
НАТО уважно стежить за нарощуванням російської військової потужності, додав він. Через постійне посилення Росії Альянс підвищив готовність сил і збільшив інвестиції "в нові можливості у відповідь на наполегливість Росії", яка вкладає великі гроші в нову військову техніку і збільшує свою військову присутність уздовж кордонів НАТО, зокрема в Північній Африці та в Лівії, резюмував генсек Альянсу.
Росія анексувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.
Україна активізувала співпрацю з НАТО 2014 року на тлі анексії Криму Росією і збройного конфлікту на Донбасі. Відповідно до Військової доктрини України, ухваленої 2015 року, поглиблення співпраці з НАТО і досягнення до 2020 року повної сумісності Збройних сил України з арміями країн – членів НАТО є пріоритетним завданням.
7 лютого 2019 року український парламент ухвалив закон про внесення в Конституцію положення про стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в Європейському союзі та Організації Північноатлантичного договору. Закон набув чинності 21 лютого.
Столтенберг 1 грудня минулого року говорив, що НАТО продовжить нарощувати свою військову присутність у Чорноморському регіоні через збільшення військової присутності Росії в окупованому Криму.