"Не може бути й мови". У російському МЗС відкинули пропозицію Швейцарії представляти у РФ інтереси України

Швейцарія не може бути ні посередником, ні представником інтересів України, зазначили у МЗС РФ
Фото: mid.ru
Швейцарія, яка погодилася представляти інтереси України у Росії, більше не є нейтральною державою.

Про це 11 серпня на брифінгу заявив заступник директора департаменту інформації та друку МЗС РФ Іван Нечаєв.

Текстову версію заходу опублікували на сайті російського зовнішньополітичного відомства.

"Швейцарці дійсно цікавилися нашою думкою про ймовірне представництво інтересів України в Росії та Росії в Україні, до того ж досить давно, – сказав Нечаєв. – Ми чітко відповіли, що Швейцарія, на жаль, втратила статус нейтральної держави й не може бути ні посередником, ні представником інтересів".

У МЗС РФ нагадали, що Швейцарія приєдналася до санкцій проти Росії і "підтримує антинародний нацистський режим у Києві".

"Як за такої поведінки можна пропонувати посередництво, представництво чи інші "добрі послуги" – абсолютно незрозуміло. Той факт, що Берн, знаючи нашу думку, продовжив переговори з Києвом щодо взаємного представництва, підтверджує, що інтереси Росії його насправді не хвилюють. Це тільки зміцнює нашу позицію про те, що про жодне представництво і посередництво Швейцарії не може бути й мови", – резюмував Нечаєв.

10 серпня у МЗС України заявили, що досягли принципової домовленості зі Швейцарією щодо представлення українських інтересів на території Росії. У відомстві нагадали, що українських дипломатичних установ на території РФ немає.

У МЗС Швейцарії зазначили, що Україна "попрохала, щоб Швейцарія взяла на себе мандат покровительства для неї у Росії".

Аналогічно Швейцарія вже представляє інтереси США в Ірані з 1980 року, оскільки ці дві країни розірвали дипломатичні відносини після захоплення у заручники в Ірані 66 американських дипломатів.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

22 лютого МЗС України відкликало до Києва тимчасового повіреного у справах України в Російській Федерації Василя Покотила для проведення консультацій.

24 лютого, у день повномасштабного вторгнення, Україна оголосила про розрив дипломатичних відносин із Росією.