Небоженко: Захід непомітно відібрав у Росії частину її суверенітету
Росія втратила судову владу за кордоном, і тепер країни Заходу самі визначають ступінь вини РФ у тому чи іншому злочині або економічному конфлікті, зазначив директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко.
Країни Заходу вже не намагаються довести провину Росії у злочинах, застосовуючи санкції проти РФ на підставі накопиченого масиву фактів злочинів, скоєних Кремлем. Таку думку висловив у Facebook політолог, директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко.
"Непомітно Захід відібрав у Росії частину її суверенітету у вигляді позбавлення її судової влади за кордоном. Тепер Захід сам визначає ступінь вини Росії у тому чи іншому злочині або економічному конфлікті (Стокгольмський арбітраж, Гаазький суд тощо)", – розповів політолог.
Він зазначив, що Великобританія на основі наявних доказів самостійно ухвалила рішення про тотальну вину Кремля в отруєнні колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та хімічній атаці в Солсбері.
"Так само Захід вчинив із кокаїновим скандалом, допінговим скандалом, зимовою Олімпіадою, демонстративно позбавивши Росію її ідентифікації, збитим Boeing або кібервійною. І цей процес атрибуції відповідальності та криміналізації Росії продовжуватиметься. Захід методично колекціонує помилки, прорахунки і злочини Росії, залишаючи їй все менше місця у світі", – наголосив Небоженко.
66-річного Скрипаля та його 33-річну доньку Юлію госпіталізували із симптомами отруєння у британському Солсбері 4 березня. Пізніше обоє вийшли з критичного стану. Слідство з'ясувало, що під час замаху використовували розроблений у Росії нервово-паралітичний агент "Новачок".
У відповідь на атаку приблизно 30 країн вислали російських дипломатів. Із США депортували 60 представників РФ. Також Білий дім закрив Генконсульство РФ у Сіетлі.
Кремль після цього оголосив персонами нон ґрата дипломатів із 25 країн.
Спікер МЗС РФ Марія Захарова заявляла, що "Новачок" ніколи не розробляли у РФ. За її словами, його могли створити у країнах Заходу колишні радянські вчені. Путін стверджував, що такі речовини здатні виробляти приблизно 20 країн світу.
3 квітня директор лабораторії оборонної науки і техніки Портон-Даун Гері Ейткенгед визнав, що експерти не змогли визначити, де було створено речовину, якою отруїли Скрипаля. Він зазначив, що для встановлення походження речовини необхідні матеріали, зокрема дані розвідки, до яких є доступ тільки в уряду.
За даними The Times, Великобританія заявила союзникам, що "Новачок" виготовили в лабораторії у Саратовській області РФ.