"Ні могилізації!" У Якутську жінки назвали російську мобілізацію геноцидом
Жителі російського міста Якутська провели 25 вересня масову акцію протесту проти оголошеної в Росії мобілізації чоловіків на війну проти України. Про це повідомляють "Вести Якутии".
Видання пише, що акція була жіночою, мала назву "Матері проти війни" і відбувалася у формі осуохаю – традиційного хороводу якутів.
Протестувальниці, зокрема, тримали плакати з написом: "Ні могилізації!", було чути крики "Ні війні!" та "Ні геноциду!"
До місця протесту прибули російські силовики.
SakhaDay пише, що поліцейські вмовляли протестувальниць іти додому, потім відійшли вбік і дали жінкам провести осуохай.
За якийсь час поліцейські оголосили присутнім, що ті порушують закон, і почали їх затримувати.
У Громадській палаті Якутії заявили, що сталася провокація і насправді "по всій республіці" "за ініціативою активних громадян відбулися заходи на підтримку мобілізованих чоловіків".
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
21 вересня президент Росії Володимир Путін повідомив, що підписав указ про оголошення часткової мобілізації в Росії для поповнення військ, які вторглися в Україну.
Міністр оборони РФ Сергій Шойгу уточнив, що призвати мають приблизно 300 тис. осіб. 22 вересня з'явилася інформація, що в указі Путіна є закритий пункт, у якому зазначено, що міноборони РФ може призвати до 1 млн осіб.
Шойгу і Путін стверджували, що мобілізовувати будуть лише резервістів (тобто громадян, які пройшли строкову службу або навчання на військовій кафедрі у виші), котрі мають військово-облікову спеціальність і бойовий досвід. Проте в указі цього не задокументовано.
20 вересня, коли звернення Путіна тільки анонсували, у російському сегменті Google зросла кількість запитів про те, як виїхати з РФ або дістати відтермінування від армії, а наступного дня, уже після оголошення Путіним про мобілізацію, у кілька разів зросли ціни на авіаквитки з РФ.
На автомобільних КПП на кордоні Росії з низкою країн виникли затори через велику кількість охочих виїхати. Зокрема, великі скупчення машин фіксують на кордоні з Фінляндією, Монголією та Грузією.