Невзоров: Росії час учитися не лише підтискати хвіст через вступ Фінляндії у НАТО, а й лежати, служити
Таку думку, коментуючи реакцію Росії на майбутнє членство в Альянсі сусідньої країни, в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону висловив російський телеведучий і публіцист Олександр Невзоров.
ЗМІ з посиланням на дані супутникових знімків повідомили 5 липня, що Росія вивезла більшу частину військової техніки зі своєї військової бази в селі Алакуртті Мурманської області, яке розташоване неподалік фінського кордону.
"Усі думали, що це хвіст динозавра, а виявилося, що це лисий щурячий хвіст. І щойно стало зрозуміло, що так, бути Фінляндії у НАТО, відразу почали російські військові частини біля кордонів Фінляндії згортати манатки, кудись відтягувати техніку. Стрімко тане особовий склад. Загалом ніби давно час Росії вчитися... не лише підтискати хвіст, а й лежати, служити, стрибати через бублик й усіх інших абсолютно нормальних для будь-якої країни вмінь", – сказав Невзоров.
За його словами, українська армія, яка "щойно народилася" (за винятком полку "Азов") і вже п'ятий місяць веде оборонну війну проти російських окупантів, продемонструвала справжній потенціал армії РФ – "приблизно як у Монголії".
Водночас армії НАТО – "зрілі й дорослі", сучасно оснащені, додав Невзоров.
"Розправа з Росією могла бути просто блискавичною. І жодні ПВК уже не допоможуть, – підкреслив телеведучий і публіцист. – Дійсно, Росія буде змушена, зрозумівши рано чи пізно (коли до найтупіших дійде), що ці спроби погрожувати вже тільки смішать, вона буде змушена загалом справді вчитися служити й учитися підстрибувати, коли потрібно".
Контекст:
Фінляндія ухвалила рішення переглянути свій позаблоковий статус через повномасштабне вторгнення РФ в Україну і разом зі Швецією подала заявку на вступ у НАТО.
Росія виступала проти і погрожувала розгорнути ядерну зброю біля цих країн. Однак після того, як 14 травня президент Фінляндії Саулі Нійністьо сказав президенту РФ Володимирові Путіну, що найближчими днями Фінляндія має намір подати заявку на членство в НАТО через дії Росії, Путін заявив, що в Росія немає проблем із Фінляндією і Швецією, які мають намір вступити в НАТО. Він зазначив, що розширення військової інфраструктури на територію Фінляндії і Швеції "викличе реакцію у відповідь" із боку РФ.
Наприкінці травня Росія влаштувала ракетні стрільби у Баренцевому морі біля Фінляндії та Швеції.
29 червня на саміті НАТО в Мадриді ухвалили рішення про запрошення Фінляндії та Швеції до членства в Альянсі.
Після підписання країнами протоколів про вступ у НАТО наступним кроком на шляху до членства є процес ратифікації в усіх національних парламентах країн-союзників.