Німеччина, не погоджуючись доправити танки Україні, потрапляє в певну міжнародну ізоляцію – МЗС Польщі

Польща має намір надіслати Німеччині офіційний запит щодо передання танків Leopard Україні, зазначив прем'єр-міністр країни Моравецький

Скріншот: Bundeswehr / Facebook
Великобританія, США, а також багато країн Центральної та Східної Європи чинили тиск на Німеччину щодо надання Україні німецьких танків Leopard.

Про це 23 січня в ефірі Polskiego Radia розповів заступник глави МЗС Польщі Аркадіуш Мулярчик.

Напередодні, 22 січня, міністерка закордонних справ ФРН Анналена Бербок заявила, що Німеччина не перешкоджатиме, якщо Польща захоче доправити Україні танки Leopard 2 німецького виробництва.

Заява Бербок "важлива і є чимось новим", тому що Німеччина "досі не висловлювала такої позиції і навіть сказала, що вона не дає або не дасть цієї згоди", прокоментував Мулярчик.

За його словами, "Німеччина, не погоджуючись доправити танки, потрапляє в певну міжнародну ізоляцію і її позиція буде дуже слабкою, якщо її і надалі зберігатимуть".

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив 23 січня, що Варшава має намір надіслати Берліну офіційний запит щодо передання Leopard Україні.

"Ми звертатимемося по такий дозвіл, але це питання другорядне. Навіть якщо нам зрештою не дадуть його, ми однаково передамо наші танки в Україну разом з іншими [країнами] зі складу невеликої коаліції", – наголосив Моравецький.

Мулярчик схвалив публічне обговорення надання Україні танків Leopard.

Заступник глави МЗС додав, що "з німцями тихо нічого не можна робити, тому що вони скажуть ні  "nein", і все".

Тільки суспільний, міжнародний і медійний тиск "може змінити рішення уряду Німеччини", резюмував Мулярчик.

Контекст:

За інформацією українського МЗС станом на 13 січня, танки Leopard Україні готові передати п'ять країн. Однак для цього потрібна згода Німеччини. Поки що Берлін про таке рішення не оголошував.

Окрім Німеччини, танки Leopard має у своїх арсеналах ще 12 європейських країн, зазначило Bloomberg. Польща працює над тим, щоб переконати союзників ЄС надати Києву до 100 танків, щоб "змінити ситуацію на полі бою в Україні", сказав Моравецький 18 січня. За його словами, Польща вирішила надати Україні 14 танків Leopard 2 і очікує, що це зроблять також інші країни ЄС, включно з Данією, Фінляндією та Німеччиною.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба висловлював сподівання, що восьмий "Рамштайн" 20 січня буде важливим для оголошення нових рішень щодо оборонної допомоги Україні. Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас прогнозував, що кілька країн оголосить про доправлення в Україну танків Leopard.

Глава міноборони Німеччини Борис Пісторіус заявив за підсумками зустрічі, що про надання Україні німецьких танків Leopard союзники поки що не домовилися. Він повідомив, що доручив перевірити запаси танків Leopard 2 в німецькій промисловості й на складах бундесверу.

Заяву Пісторіуса розкритикували у МЗС України, закликавши "дуже швидко завершити цей огляд найближчими днями". "Це справжня трагікомедія. Що ви повинні перевірити? Скажіть, будь ласка", – відреагував заступник міністра Андрій Мельник.

В інтерв'ю, що вийшло 23 січня, Пісторіус заявив, що рішення про надання Україні німецьких танків ухвалять "швидко".

Навчання українських військових на танках Leopard анонсував глава Міноборони Олексій Резніков.