Норвезькі нафтовики оголосили страйк, через який експорт газу міг скоротитися майже на 60%. Уряду вдалося домовитися
Протест оголосили члени профспілки Lederne, які працюють на трьох родовищах: Gudrun, Oseberg Süd та Oseberg Ost. За інформацією норвезького агентства The Local, страйк нараховував 74 учасників. Основна вимога – підвищити заробітну плату, щоб компенсувати інфляцію на тлі високих цін на енергоносії.
За оцінкою нафтової компанії Equinor, через зупинку трьох родовищ 5 липня видобування газу мало скоротитися на 89 тис. барелів на добу в нафтовому еквіваленті. За даними Норвезької нафтової асоціації, поширення страйку на всі родовища, оголошені профспілкою Lederne, означатиме втрату добового видобування 341 тис. барелів газу та експорту 1,12 млн барелів газу на день у нафтовому еквіваленті. Це 56% всього експорту норвезького газу.
Минулого тижня протестувальникам запропонували підвищити зарплату на 4–4,5%, повідомляє агентство Reuters. Але вони відмовилися, посилаючись на те, що рівень інфляції у травні становив 5,7% у річному обчисленні.
5 липня у врегулювання конфлікту втрутився уряд Норвегії. У підсумку переговорів сторони дійшли умов, які влаштували протестувальників. Після цього страйк припинили, а роботу родовищ відновили.
"Робітники повертаються до роботи якнайшвидше. Ми скасовуємо заплановану ескалацію", – заявив агентству Reuters лідер профспілки Lederne Аудун Інгвартсен. На запитання, чи закінчився страйк, він відповів: "Так".
Контекст:
Норвегія є одним із найбільших постачальників пального до країн Євросоюзу. За даними Єврокомісії, країна експортує приблизно чверть усього газу, який споживають у Європі.
Наприкінці червня на тлі вторгнення Росії в Україну та введених у зв'язку із цим санкцій проти РФ ЄС та Норвегія домовилися про збільшення довгострокового постачання до країн Євросоюзу.