Нова влада у США зменшить амбіції Кремля в Чорноморському регіоні – американський генерал у відставці Годжес
Із приходом до влади у США демократа Джо Байдена Штати тісніше співпрацюватимуть з усіма європейськими союзниками і партнерами, а також стануть жорсткішими до Кремля. Про це 3 грудня в ефірі телеканала "Дом" заявив колишній командувач сухопутних військ США в Європі, генерал-лейтенант Бен Годжес.
"Я думаю, нова адміністрація, імовірно, буде жорсткішою щодо Кремля... Обраний президент Байден уже дав зрозуміти, що США тісніше співпрацюватимуть з усіма нашими європейськими союзниками і партнерами, ніж нинішня адміністрація. Тож щодо України я буду обережним, але оптимістичним", – сказав він, відповідаючи на запитання про те, чи стане співпраця України і НАТО тіснішою із приходом до влади Байдена.
Він також зазначив, що така співпраця може зменшити амбіції Кремля.
"Я думаю, що це зменшить амбіції і агресію Кремля. Чорноморський регіон – це те, що я б назвав котлом конкуренції. Це місце, де Захід має сказати росіянам, що не можна застосовувати силу для зміни суверенних кордонів європейських країн. І що Росія – Кремль, – ви не можете вибирати, як чинити Україні, Грузії чи Молдові. Я сподіваюся, що адміністрація Байдена діятиме рішучіше", – додав генерал.
Годжес підкреслив, що значення Чорноморського регіону посилюється не тільки в аспекті військової, але й економічної конкуренції.
"Наприклад, Росія через незаконну анексії Криму тепер виступає проти економічної зони Румунії в Чорному морі. Імовірність розбіжностей щодо цих претензій теж є важливою. Я вважаю, що Європейський союз зверне на це увагу. І тут ідеться про дотримання міжнародного права. Нам дійсно потрібно, щоб Німеччина відігравала активнішу роль у здійсненні тиску на Кремль. Я вважаю, що Німеччина – єдина країна, яка може змінити поведінку Кремля або хоча б вплинути на неї", – сказав він.
Росія окупувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.
На початку грудня цього року генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що Альянс продовжить нарощувати свою військову присутність у Чорноморському регіоні за допомогою збільшення військової присутності Росії в окупованому Криму.