Глава Міноборони України: Подвоюємо наші зусилля на шляху до НАТО

Таран перерахував, що Україна готова зробити для співпраці з НАТО
Фото: mil.gov.ua
Міністр оборони України Андрій Таран сподівається, що наступний етап співпраці країни з НАТО буде імплементовано на саміті Альянсу у 2021 році.

Україна не відступає від своєї стратегічної мети щодо вступу в НАТО. Про це міністр оборони країни Андрій Таран заявив "Урядовому кур`єру" в інтерв'ю, яке було опубліковано 5 грудня.

"Маємо достатньо розвинену співпрацю з Альянсом. Проте з урахуванням визначеної стратегічної мети плануємо розпочати інтенсивніший етап наших відносин із НАТО. Певним чином цьому сприяє отриманий Україною у червні цього року статус партнера з розширеними можливостями", – сказав він.

За словами міністра, Україна готова "збільшити національні внески в операції під проводом НАТО, направити до роботи у структурах Альянсу додатковий військовий та цивільний персонал, розпочати виконання практичних заходів із налагодження обміну інформацією в режимі реального часу, застосовуючи автоматизовані системи".

"Усе це має зробити нас сильнішими і значно наблизити до стратегічної мети  повноправного членства в Організації Північноатлантичного договору. І в цьому контексті ми чітко окреслюємо свої амбіції отримати план дій щодо членства в НАТО і сподіваємося на всебічну політичну підтримку союзників із НАТО щодо ухвалення такого рішення на наступному саміті Альянсу 2021 року", – пояснив Таран.

Він зазначив, що про це йшлося, зокрема, на нещодавній зустрічі з представниками НАТО.

"Відступу від курсу немає, навпаки, подвоюємо наші зусилля на шляху євроатлантичної інтеграції", – підкреслив Таран.

Україна активізувала співпрацю з НАТО у 2014 році на тлі анексії Криму Росією і збройного конфлікту на Донбасі. Наприкінці 2014 року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики позаблоковості.

Відповідно до Військової доктрини України, ухваленої у 2015 році, поглиблення співпраці з НАТО і досягнення до 2020 року повної сумісності Збройних сил України з арміями країн – членів НАТО є пріоритетним завданням.

9 березня 2018 року в НАТО повідомили, що визнають за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі.

У грудні 2019 року генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявляв, що Україна і Грузія будуть членами Альянсу, але визначати точні часові межі вступу поки рано.

7 лютого 2019 року український парламент ухвалив закон про внесення в Конституцію положення про стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в Європейському союзі й Організації Північноатлантичного договору. Закон набув чинності 21 лютого.

5 лютого 2020 року Кабінет Міністрів схвалив річну національну програму Україна – НАТО.

За інформацією Міноборони, у 2021 році ВМС України візьмуть участь в операції "Морський охоронець" у Середземному морі. Спільно із МЗС України оборонне відомство вживає заходів для відправлення у 2021 році двох представників ЗСУ в місії НАТО в Іраку.