Нові санкції ЄС проти Росії cтосуватимуться армії й технологій – ЗМІ

Санкції буде спрямовано проти судноплавних компаній, які забезпечували логістику для передання боєприпасів із Північної Кореї в Росію
Фото: depositphotos.com

У Євросоюзі пропонують ввести нові санкції проти 55 компаній і більше ніж 60 фізичних осіб, які допомагають російській агресії проти України. Про це 8 лютого повідомляє агентство Bloomberg.

Обмеження стосуватимуться осіб і фірм, котрі беруть участь у виробництві зброї й постачанні важливих технологій і електроніки, які використовують російські оборонні компанії для створення озброєнь, вказано в документах, з якими ознайомилося агентство.

Санкції також буде спрямовано проти судноплавних компаній, які забезпечували транспортування й логістику для передання боєприпасів із Північної Кореї в Росію. 

Водночас прогнозують, що пакет санкцій, який стане 13-м із моменту вторгнення, буде обмеженим за обсягом. Група країн – членів ЄС закликала блок бути амбітнішим і додати до нього нові економічні санкції.

До нинішніх пропозицій також входить додавання в санкційні списки кількох військових та інших чиновників, політиків, зокрема Олексія Дюміна – колишнього охоронця президента Росії Володимира Путіна й нинішнього губернатора Тульської області.

Контекст:

Санкції проти Росії ввели у відповідь на її агресію проти України ще 2014 року. Після повномасштабного вторгнення російських військ 24 лютого 2022 року обмеження суттєво розширили.

Останній, 12-й пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів проти Росії через її агресивну війну в Україні Рада ЄС ухвалила 18 грудня 2023 року. Зокрема, ЄС ввів заборону на прямий чи непрямий імпорт, купівлю або надходження діамантів із Росії. Цю заборону поширено на алмази, які походять із Росії, експортують із Росії, котрі надходять транзитом через Росію, і російські алмази, оброблені у третіх країнах. Пряму заборону поширено на непромислові природні й синтетичні діаманти і ювелірні вироби з діамантами.

За інформацією глобальної бази даних щодо відстеження санкцій Castellum, із кінця лютого 2022 року проти РФ було введено більш ніж 16 тис. обмежень. Загалом із 2014 року, коли РФ окупувала Крим і частину території Донбасу, – понад 19 тис. Росія – найбільш підсанкційна країна у світі, вона випередила Іран, Сирію й Північну Корею.