Новий санкційний список США проти РФ залишає осад "договірняка" – Мілов
У новому санкційному списку США немає таких відомих російських бізнесменів, як Роман Абрамович і Алішер Усманов, зазначив російський опозиційний політик Володимир Мілов.
До нового санкційного списку США проти Росії є багато запитань. Про це у колонці для INSIDER написав російський опозиційний політик, директор Інституту енергетичної політики Володимир Мілов.
"У новому списку мінфіну США немає таких відомих персонажів, як Роман Абрамович або Алішер Усманов. Щодо Усманова це взагалі важко пояснити: він відкрито займається в Росії "розвитком інтернету" (читай: створенням системи держконтролю і маніпулювання в мережі), за що, власне, Америка багато в чому і вводить санкції. Вплив Абрамовича в російській системі влади очевидно вищий від Дерипаски і Вексельберга (Олег Дерипаска і Віктор Вексельберг. – "ГОРДОН")", – зазначив він.
Мілов здивувався, що у списку санкцій, зокрема, є зять президента РФ Володимира Путіна Кирило Шамалов, але немає компанії "Сибур", акціями якої володіє Шамалов.
Політик підозрює, що до ситуації якось причетний президент США Дональд Трамп.
"Згадуючи останню телефонну розмову Трампа з Путіним, привітання з "перемогою на виборах" і запрошення відвідати Вашингтон, ...список залишає якийсь осад "договірняка". Так, сам собою цей крок серйозний, проте для більшості вказаних осіб прямими наслідками він не загрожує. Ті, для кого загрожує, – Дерипаска і Вексельберг – трохи випали з обойми", – заявив Мілов.
Він висунув версію, що причиною введення нових санкцій стало розслідування спецпрокурора США Роберта Мюллера щодо російського втручання в американські вибори. Мюллер хоче допитати президента США.
6 квітня Вашингтон оголосив про санкції проти 24 російських бізнесменів і високопосадовців, а також низки компаній. Американське міністерство фінансів пояснило, що таких заходів ужито для виконання закону "Про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій" (CAATSA), який у серпні 2017 року схвалив президент Дональд Трамп.
Згідно із законом CAATSA, мінфін США у співпраці з Державним департаментом у січні 2018 року надав Конгресу "кремлівську доповідь" – список зі 114 високопосадовців і 96 олігархів, наближених до "російського режиму". У ньому згадано помічників і радників президента РФ Володимира Путіна, усіх членів уряду РФ, включно із прем'єром Дмитром Медведєвим, мерами Москви і Санкт-Петербурга.
Путін тоді заявляв, що Росія не відповідатиме на "недружній акт".