Аслунд про санкції США: Якщо Путіна внесуть у список, американські офіційні особи не зможуть із ним говорити
Санкції – це інструмент, який карає за близькість до президента РФ Володимира Путіна і його політику, зазначив старший науковий співробітник Atlantic Council Андерс Аслунд.
У список російських громадян і компаній, щодо яких у США вводять санкції, президента РФ Володимира Путіна не вносять навмисно. Таку думку старший науковий співробітник Atlantic Council Андерс Аслунд висловив в ефірі "Радио Свобода".
"Зазвичай глави держав не є об'єктом санкцій з очевидної причини. Зрештою, вам необхідно з кимось у державі мати справу, говорити. Зверніть увагу, що проти Сергія Лаврова (міністр закордонних справ РФ. – "ГОРДОН") також не було оголошено санкцій. Якщо Путіна внесуть у такий список, американські офіційні особи не зможуть із ним говорити", – сказав він.
Аслунд зазначив, що санкції – це інструмент, який карає за близькість до Путіна і його політики.
"Я знаю чимало людей, імен яких не буду називати, які тихо покинули Росію або перейшли у більш-менш явну опозицію до Путіна. Якщо на них накладуть санкції, то у них не залишиться вибору, як відновити свою лояльність Путіну. Поки ж вони тримаються на дистанції", – заявив експерт.
6 квітня Вашингтон оголосив про санкції проти 24 російських бізнесменів і високопосадовців, а також низки компаній. Американське міністерство фінансів пояснило, що такі заходи вжито на виконання закону "Про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій" (CAATSA), який у серпні 2017 року схвалив президент Дональд Трамп.
Згідно із законом CAATSA, мінфін США у співпраці з Державним департаментом у січні 2018 року надав Конгресу "кремлівську доповідь" – список зі 114 високопосадовців і 96 олігархів, наближених до "російського режиму". У ньому згадано помічників і радників президента РФ Володимира Путіна, усіх членів уряду РФ, включно із прем'єром Дмитром Медведєвим, мерів Москви і Санкт-Петербурга.
Путін тоді заявляв, що Росія не відповідатиме на "недружній акт".