"Офіційно відкрили антиєвропейський фронт". Путін заявив, що прийматиме оплату за газ від "недружніх країн" у рублях, в Офісі президента прокоментували

У РФ запевнили, що не відмовляються постачати газ за цінами, про які домовилися заздалегідь
Фото: depositphotos.com
Президент Росії Володимир Путін вирішив, що тепер країни, які у РФ вважають "недружніми", зможуть платити Кремлю за газ лише російськими рублями. Його заяву цитує ТАСС.

За словами Путіна, він вирішив "у найкоротший строк реалізувати комплекс заходів щодо переведення оплати природного газу, який доправляють у так звані недружні країни, у російські рублі".

Він додав, що РФ не відмовляється доправляти зафіксовані контрактами обсяги газу за цінами, про які домовилися заздалегідь.

Радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк вважає, що цим рішенням росіяни "офіційно відкрили повноцінний антиєвропейський фронт. Поки що фінансовий". Про це він написав у Telegram.

За словами Подоляка, у такий спосіб РФ хоче спровокувати операційні провали в європейській енергосистемі й забезпечити проросійський тиск на громадську думку в Європі, хоча не факт, що це вийде.

"Але росіяни продовжують наполегливо вірити у свої "геніальні ідеї". Так чи інакше, це другий крок до ескалації. Перший – прямі погрози авіаударами чи ударами крилатими ракетами по європейських логістичних центрах, які забезпечують допомогу Україні", – написав радник глави ОП.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

У відповідь на напад Росії на Україну США, Канада, Євросоюз, Великобританія, Австралія та Японія ввели проти РФ кілька пакетів санкцій. За даними глобальної бази даних із відстеження санкцій Castellum, із кінця лютого на РФ було накладено понад 4,3 тис. обмежень. Загалом із 2014 року, коли РФ окупувала Крим та частину території Донбасу, – більше ніж 7,1 тис. Тепер Росія – найбільш підсанкційна країна у світі, вона випередила Іран, Сирію та Північну Корею.

Ембарго на імпорт російських енергоресурсів нафти та газу уже ввели США. Великобританія до кінця 2022 року має намір відмовитися від постачання російських нафти і газу. Європейський союз поки що тільки розробив план, щоб швидко позбутися залежності від російських енергоресурсів.

Після введення санкції Росія затвердила перелік "недружніх країн", до якого потрапили всі країни ЄС, США, Великобританія, Швейцарія, Австралія, Південна Корея, Японія, Австралія, Сінгапур, Тайвань, Україна та ще низка держав.

У мінфіні РФ заявляли, що, оскільки через санкції втратили доступ до половини своїх золотовалютних резервів, то платитимуть борги "недружнім" країнам у рублях. Однак після цього російський уряд звітував про виплату за зовнішнім боргом в іноземній валюті, уникнувши суверенного дефолту.