Орбан назвав Україну "країною, якої фінансово не існує". Медведєв похвалив угорського прем'єра, Ніколенко відповів
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що Україна нібито не здатна фінансувати свої потреби та протистоїть Росії у війні нібито лише за кошти партнерів. Про це 14 квітня повідомляє 24.hu.
Орбан згадав Україну, коментуючи інфляцію в Угорщині та Європі. На його думку, від Брюсселя не треба очікувати "прориву в наданні допомоги для стримування військової інфляції".
"Україна у фінансовому сенсі – країна, якої не існує. Вона не може себе фінансувати. Питання в тому, утримуємо ми Україну чи ні. Щойно ми говоримо "ні", війна закінчується", – висловився Орбан.
Угорський прем'єр додав, що Європа нібито "оплачує пенсії, зарплати, освіту й охорону здоров'я" для України, якої водночас немає в європейській економіці".
"Так продовжувати до нескінченності не можна", – додав Орбан.
Заступник секретаря Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв у Telegram уже похвалив Орбана за цю заяву.
"Молодець, сміливо й точно для європейського політика. Можна лише додати, щощо тільки-но закінчиться західне фінансування, закінчиться сама Україна. Адже вона нікому не потрібна", – вкотре висловився Медведєв.
Спікер МЗС України Олег Ніколенко у Facebook, коментуючи заяву угорського прем'єр-міністра, порадив Орбану "глянути правді в очі".
"Чергова антиукраїнська заява. Зовсім не дивуємося, що вона отримала миттєву схвальну реакцію в Москві", – написав Ніколенко.
За його словами, це цинічно, коли угорське керівництво коментує фінансові питання інших країн, тоді як сама Угорщина отримує чималі гроші від ЄС для підтримки своєї економічної стабільності.
"Закликаємо Віктора Орбана глянути правді в очі: підтримка України – не благодійність. Підтримуючи Україну, Європа інвестує насамперед у свою власну безпеку. Натомість угорська влада має бути вдячна за те, що на тлі безпрецедентної російської агресії українці ціною власних життів тримають мирне небо над Будапештом та іншими європейськими містами", – зауважив Ніколенко.
Контекст:
ЄС упродовж тривалого часу критикує стан угорської демократії.
У 2013 році євродепутати ухвалили так званий звіт Тавареша, в якому йшлося про ризики для незалежності судової системи Угорщини, свободи ЗМІ, виборчої системи, свободи віросповідання і прав меншин.
У 2018 році Європарламент затвердив резолюцію із закликом до Ради Європейського союзу застосувати проти Угорщини ст. 7 Договору про Євросоюз, яка передбачає обмеження члена союзу в деяких правах, зокрема, у праві голосу в Раді ЄС.
Влада Угорщини зазнала критики також за те, що протягом останніх років вона активно обмежує права представників ЛГБТ і трансгендерів. Навесні 2020 року парламент країни ухвалив закон, який забороняє трансгендерам змінювати стать, пише The Guardian. У грудні 2020 року парламент Угорщини вніс поправку до конституції, згідно з якою матір'ю може бути лише жінка, батьком – лише чоловік, а у червні 2021-го в країні ухвалили закон про заборону "гей-пропаганди" у школах.
У підсумку у грудні 2023 року ЄС заблокував €22 млрд для Угорщини, доки країна не проведе демократичні реформи.
Як зазначає Reuters, у ЄС також незадоволені поведінкою Орбана, який підтримує тісні зв'язки з президентом РФ Володимиром Путіним і "погрожує позбавити ЄС єдності, необхідної для запровадження та збереження санкцій проти Росії за ведення війни проти України".