Осєчкін: Ми точно знаємо, ФСВП і ФСБ створюють нестерпні умови в колоніях, щоб залишати кормову базу для міноборони, "Вагнера" й "Редута"
У РФ служба виконання покарань (ФСВП) і служба безпеки (ФСБ) сприяють залученню ув'язнених до участі у війні проти України. Про це в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман заявив російський правозахисник, засновник організації Gulagu.net Володимир Осєчкін.
"Упродовж останніх пів року, ми точно знаємо, ФСВП і ФСБ цілеспрямовано створюють нестерпні умови в колоніях із приниженнями, з катуваннями, з регулярними обшуками, з відмовою в умовно-достроковому звільненні, аби тільки залишати ув'язнених як кормову базу для міноборони, ПВК (приватної військової компанії. – "ГОРДОН") "Вагнер", ПВК "Редут", – сказав він.
За даними засновника Gulagu.net, "понад 80% засуджених у Росії відмовляються від вербування у "Вагнер" і міноборони" Росії.
"Смертність – 70–90% у таких підрозділах, певна річ, теж остуджує голови. Плюс багато хто не погоджувався і не погоджується воювати під керівництвом такого терориста й очевидного мафіозі, як [власник ПВК "Вагнер"] Євген Пригожин. Там дуже багато чинників склалося", – вважає Осєчкін.
За його словами, "саме інформація, яка надходила і яку оприлюднювали, впливала і на родичів ув'язнених, які в масі своїй намагалися відмовити ув'язнених іти на фронт, і на самих ув'язнених".
"Я можу сказати, що є навіть ціла низка співробітників ФСВП, які чудово розуміють, що це підла війна, і роблять усередині все можливе для саботажу, когось зі списків викреслюють, комусь після від'їзду вербувальників кажуть: "Подумай про свою сім'ю і не бери участі в цій підлості". Звісно, комплекс спрацьовує", – підкреслив Осєчкін.
Осєчкін: Коли опитував вагнерівців, двічі переривав запис: ходив у туалет, мене знудило. Читайте повну версію інтерв'ю
Контекст:
На боці Росії у війні проти України, окрім регулярної армії, воюють приватні військові компанії. Найвідоміша серед них – ПВК "Вагнер", у лавах якої перебувають найманці й завербовані у тюрмах ув'язнені.
У лютому 2023 року Пригожин оголосив про припинення вербування найманців у колоніях. У британській розвідці припустили, що Пригожин перестав набирати засуджених у "Вагнер" через конкуренцію з міноборони РФ.
2 травня координатор зі стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі заявив, що з грудня 2022 року в боях під Бахмутом загинуло майже 20 тис. окупантів, ще 80 тис. дістали поранення. За його словами, половина ліквідованих окупантів – найманці російської ПВК "Вагнер".
Про те, що ув'язнених вербує міноборони Росії, ЗМІ повідомляли ще в лютому.