Оточення політичного біженця, громадянина України Різвана Бабаєва закликало не допустити його екстрадиції у РФ
Адвокат, представник Ради національних спільнот України, а також дружина політичного біженця, громадянина України Різвана Бабаєва заявили сьогодні на пресконференції в агентстві "Українські новини" про його незаконне переслідування, вони звернулися до урядів України та Чорногорії із закликом захистити його права та не видавати на вимогу Росії.
Бабаєва 26 січня затримали в Чорногорії, 27 січня суд заарештував його, розповів адвокат Артур Купріянов. Генеральна прокуратура РФ зробила запит щодо згоди на екстрадицію Бабаєва. 13 квітня суд Подгориці ухвалив рішення про екстрадицію, але після втручання українських адвокатів та за участю голови президії "Південно-української міжнародної колегії адвокатів" Рубена Степаняна Апеляційний суд Чорногорії скасував це рішення й повернув матеріали на повторний розгляд. 27 червня суд знову ухвалив рішення про екстрадицію Бабаєва в Росію, цього разу 8 липня Апеляційний суд підтримав цей вердикт.
Дружина Бабаєва Тетяна Харитонова заявила, що він патріот України, допомагає Збройним силам України та добровільним батальйонам.
"Через те, що Різван не погоджується з політикою Росії, через те, що він приймає бік України, через те, що він завжди був прихильником дружніх відносин між Україною й Росією, але з того моменту, коли Російська Федерація почала вести відкриті воєнні дії проти України, він став незгодний із цим. Його почали переслідувати, почали "шити" якісь справи", – заявила Харитонова.
Вона закликала МЗС, прем'єра і президента допомогти доправити її чоловіка в Україну.
Перший заступник Ради національних спільнот України Емір Валєєв зазначив, що 2017 року він із Бабаєвим заснував благодійний фонд "Добро без меж", вони допомагають дитячим будинкам й учасникам АТО. Нацгвардія нагородила Бабаєва медаллю "За допомогу в зоні АТО", а Міністерство оборони – "За співпрацю зі Збройними силами України".
Адвокат розповів, що кримінальну справу відкрито проти Бабаєва в Росії 2014 року за ст. 226-1 Кримінального кодексу Росії (про незаконне переміщення через державний кордон стратегічно важливих ресурсів). Друга справа – за ст. 193 (про ухилення від виконання обов'язків із реєстрації грошових коштів у валюті РФ). Купріянов стверджує, що другу справу було закрито 2019 року, але саме за нею Росія оголосила Бабаєва в розшук.
"Таким чином, не існує на даний час кримінальної справи, за якою Різван Бабаєв був оголошений у розшук, але про це Російська Федерація не повідомила міністерство юстиції Чорногорії, а крім того, цілеспрямовано вказала на те, що порушень в оголошенні його в розшук немає, а також про те, що Різван Бабаєв є громадянином РФ", – повідомив юрист.