Падіння рівня підтримки Трампа цілком логічне, адже він заліз на престол завдяки популістським гаслам – політолог Дем'янчук
Кризи в США не буде, навіть якщо рівень підтримки президента країни Дональда Трампа впаде до 30%, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" доктор політичних наук, завідувач кафедри політології Києво-Могилянської академії, політолог Олександр Дем'янчук.
На відміну від України й Росії, у США голова держави не є недоторканною особою. Про це виданню "ГОРДОН" заявив доктор політичних наук, завідувач кафедри політології Києво-Могилянської академії, політолог Олександр Дем'янчук, коментуючи зниження рівня схвалення роботи президента США Дональда Трампа до 40%.
"Падіння рейтингу Трампа може призвести до того, що він не досидить свій президентський термін до кінця. У США досить довго вже намагаються оголошувати імпічмент президентам, але поки ці наміри жодного разу успіхом не увінчалися. Голови держави або самі йшли у відставку, або якось виправдовували свої некоректні дії. На відміну від України чи Росії, у США президент не є недоторканною особою. Тобто там не виключене проведення слідчих дій у справі, у якій фігурує голова держави. Процедура імпічменту досить складна, але в цьому випадку вона цілком реальна", – зазначив Дем'янчук.
На його думку, Трампа не цікавлять проблеми американського суспільства.
"Падіння рівня підтримки Трампа цілком логічне, адже він заліз на престол завдяки популістським гаслам. Якоїсь глибокої зацікавленості суспільними проблемами у нього не спостерігається. Він дає обіцянки просто, щоб щось пообіцяти. І багато людей це бачать, оскільки американське суспільство досить освічене. Не можна тут не зауважити і високого рівня свободи засобів масової інформації, як друкованих, так і електронних. Тобто думки і погляди на будь-яку проблему поширюються дуже швидко. У мене, до речі, є підозри, що на виборах президента США не все було чисто. Але це на рівні здогадок, оскільки доказів немає ніяких", – підкреслив політолог.
За його словами, зниження рівня підтримки Трампа не призведе до кризових явищ у США.
"Подивіться на публічні виступи Трампа. Менш освіченим людям його заяви дуже подобаються, оскільки вони більше піддаються популізму. Але минає зовсім небагато часу і ситуація змінюється. Загалом, звичайно, політична система управління в США дуже міцна. Кризових явищ там не буде, навіть якщо рейтинг Трампа впаде до 30%. Президент США – це не бог, він не може ухвалювати рішення так, як йому захочеться", – резюмував Дем'янчук.
Результати опитування американського інституту громадської думки Gallup станом на 11 лютого показують, що рівень схвалення роботи Трампа на посту президента США знизився до 40%. 22 січня 45% громадян США оцінювали роботу Трампа позитивно.
Дональд Трамп здобув перемогу над демократом Гілларі Клінтон на президентських виборах 8 листопада 2016 року. До обов'язків президента приступив 20 січня.
Найбільш спірне з перших рішень Трампа на посту голови Білого дому – імміграційний указ, який запровадив "екстремально жорсткі заходи перевірки" людей, які прибувають у країну. Указ забороняє в'їзд у США громадянам Ірану, Іраку, Ємену, Лівії, Сирії, Сомалі та Судану. Трамп зазначав, що указ не спрямований проти мусульман.
4 лютого федеральний суд у Сіетлі (штат Вашингтон) призупинив дію указу. Трамп назвав рішення судді сміховинним і пообіцяв скасувати його в апеляційній інстанції.
Проте 9 лютого Федеральний апеляційний суд США підтримав рішення суду в Сіетлі, підтвердивши призупинення дії указу до розгляду питання про його конституційність.