Палата представників США схвалила проєкт оборонного бюджету. Він передбачає допомогу Україні і санкції проти РФ
За підтримку проєкту бюджету проголосувало 316 конгресменів, проти – 113.
Загальний обсяг ухваленого оборонного бюджету країни – приблизно $780 млрд, уточнює The Hill. Значну частину цієї суми передбачено безпосередньо на потреби Пентагону, частину – на міністерство енергетики.
У законопроєкті є схвалені раніше регламентним комітетом поправки, які передбачають збільшення допомоги Україні у сфері безпеки до $300 млн, повідомляв "Голос Америки". Документ також пропонує збільшити присутність американських військ на східному фланзі НАТО – в Польщі, Румунії та країнах Балтії, і посилити співпрацю з титановою промисловістю України замість використання ресурсів із Китаю та Росії.
Законопроєкт передбачає три види санкцій проти РФ: проти російського держборгу (заборона на купівлю і продаж американськими інвесторами нових випусків російських облігацій на вторинному ринку); проти 35 російських чиновників і правоохоронців за порушення прав людини, зокрема переслідування опозиціонера Олексія Навального; а також розширення обмежень проти російського газопроводу "Північний потік – 2".
Документ також пропонує керівництву військових і розвідувальних структур країни чітко роз'яснити, як вони планують захищатися від терористичних загроз, які становить Афганістан; пропонує припинити надавати підтримку відомствам Саудівської Аравії через бомбардування Ємену, які призводять до жертв серед цивільного населення.
Тепер свій проєкт оборонного бюджету розгляне Сенат (планують, що це відбудеться в жовтні), після чого палати узгодять версії документа і передадуть на підпис президентові США Джо Байдену.
Допомога Україні в розмірі $300 млн уже є й у версії проєкту Сенату, зазначають на сайті сенатора Роба Портмана.
Контекст:
31 серпня українська делегація перебувала з робочим візитом у Пентагоні. Між Україною та США було підписано два документи – про проєкти у сфері досліджень, розробок, випробувань та оцінювання і про стратегічні засади оборонного партнерства між відомствами.
На початку березня міноборони США схвалило пакет допомоги у сфері безпеки для України на $125 млн, він передбачає надання українським військовим обладнання та консультацій. Пентагон підтвердив намір надати Україні оборонну летальну зброю. У червні міністерство оборони США затвердило другу частину допомоги Україні у сфері безпеки на суму $150 млн.
30 липня Палата представників Сполучених Штатів Америки проголосувала за збільшення розміру фінансової допомоги Україні цього року загалом до $481,5 млн, включно зі $125 млн військової допомоги. Для набуття чинності законопроєкт має підтримати Сенат США і підписати президент.
Напередодні візиту президента України Володимира Зеленського до США лідер Штатів Джо Байден доручив Держдепартаменту виділити Україні приблизно $60 млн із коштів Пентагону як військову допомогу. У пакет допомоги входить постачання Україні ракет до протитанкових ракетних комплексів Javelin.