Парламент Люксембургу визнав Голодомор геноцидом українців
Тексту резолюції поки що не опублікували.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у Twitter привітав її ухвалення.
"Я вітаю історичне голосування Палати депутатів Люксембургу щодо визнання сталінського Голодомору 1932–1933 років геноцидом проти українців. Цей крок віддає належне мільйонам жертв і відновлює історичну справедливість. Міжнародне визнання геноциду Голодомору й далі зростає", – написав глава МЗС.
Також на сьогоднішньому засіданні депутати ухвалили резолюцію про підтримку демократичних сил Білорусі й засудження участі Білорусі у війні РФ проти України, ідеться в релізі на сайті парламенту.
Контекст:
Голодомор 1932–1933 років – масовий голод, який призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території Української РСР. На сайті музею Голодомору зазначають, що загальна кількість померлих через голод у ті роки сягала 7 млн людей. В Україні Голодомор сприймають як акт геноциду українського народу, інспірований урядом СРСР. День пам'яті жертв Голодомору припадає на четверту суботу листопада.
У 2016 році Верховна Рада України звернулася до демократичних держав із проханням визнати Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу.
Згідно з даними дослідження, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" у листопаді 2022 року, 93% українців згодні з тим, що Голодомор 1932–1933 років був геноцидом українського народу.
До початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну низка держав уже визнала Голодомор геноцидом українців – зокрема, Австралія, Грузія, Еквадор, Естонія, Канада, Колумбія, Латвія, Литва, Мексика, Парагвай, Перу, Польща, США, Угорщина, Португалія, а також Ватикан.
У листопаді 2022 року процес визнання Голодомору геноцидом активізувався, Голодомор геноцидом українців визнали Чехія, Бельгія, Молдова, Ірландія, Німеччина, Ісландія, Франція, Словенія, Великобританія, а також Європарламент.
Росія заперечує, що Голодомор був геноцидом українців.