Парламент Великої Британії дозволив Мей розпочати процедуру Brexit
Обидві палати британського парламенту схвалили урядовий законопроект про вихід країни із Європейського союзу, що дозволить прем'єр-міністрові Терезі Мей уже 14 березня запровадити в дію статтю 50 Лісабонського договору.
Парламент Великої Британії ухвалив остаточну версію урядового законопроекту про вихід Сполученого Королівства зі складу Європейського союзу, передає BBC.
Спочатку Палата громад не підтримала ухвалену Палатою лордів поправку, що надавала громадянам держав Євросоюзу, які проживають наразі у Великій Британії, рівні права з британцями після Brexit.
Також була відхилена поправка про необхідність затвердження парламентом підсумкової угоди Великої Британії з ЄС про вихід.
Законопроект був знову скерований до верхньої палати, яка ухвалила його спочатку в запропонованому Кабінетом міністрів варіанті.
Очікується, що законопроект отримає королівську санкцію і набуде чинності закону 14 березня.
Це дасть право прем'єр-міністрові Терезі Мей негайно розпочати процедуру Brexit – виходу Великої Британії зі складу ЄС відповідно до статті 50 Лісабонського договору.
На референдумі про вихід Великої Британії з Європейського союзу, який відбувся 23 червня 2016 року, 51,9% британців проголосували за вихід країни зі спільноти, 48,1% хотіли залишитися в ЄС. Більшість жителів Шотландії та Північної Ірландії проголосували за збереження членства країни в ЄС.
Прем'єр-міністр Тереза Мей говорила, що формальний процес виходу країни з ЄС почнеться у 2017 році. За її словами, ухваленого на референдумі рішення достатньо для запуску 50-ї статті Лісабонського договору, що визначає механізм виходу країни-члена з Євросоюзу.
Однак у листопаді Вищий суд Лондона постановив, що уряд Великої Британії не може запустити процес Brexit без схвалення парламенту. Кабінет міністрів оскаржив цю постанову. 24 січня 2017 року Верховний суд відхилив апеляцію уряду з перевагою вісім суддів проти трьох, що стало причиною внесення білля про Brexit до парламенту.
Уряд Великої Британії вніс на розгляд парламенту законопроект про початок офіційної процедури виходу Сполученого Королівства з Євросоюзу 26 січня.