Пенітенціарна служба Грузії опублікувала відео з палати Саакашвілі. 12 грудня він уже пересувався за допомогою ходунків
У підписі до 10-хвилинного відео стверджують, що на цих кадрах "помітні дії Михайла Саакашвілі, метою яких є перешкоджання здійсненню правосуддя, введення в оману суспільства та міжнародних партнерів".
У пенітенціарній службі зазначають, що відео зняли у різні періоди часу. Якщо дату на камерах вказано правильно, то перші кадри було знято у серпні, а останні – 12 грудня (цього дня Саакашвілі пересувався вже за допомогою ходунків, хоча на перших кадрах ходив палатою самостійно).
Ролик без звуку, обличчя всіх людей, окрім Саакашвілі, заблюрено. На одному з фрагментів зафіксовано, ймовірно, суперечку Саакашвілі з персоналом. Також на відео показано, як він їсть і проводить час, коли залишається сам.
На думку пенітенціарної служби, ролик демонструє жорстоке поводження політика з медперсоналом.
"Новости-Грузия" пише, що перед оприлюдненням відео міністр юстиції Грузії заявив, що це буде зроблено, щоб захистити імідж держави й довести, що Саакашвілі "ніхто не мучить в ув'язненні".
Депутатка парламенту Грузії від Єдиного національного руху Ана Цитлідзе назвала публікацію відео слабкою спробою дискредитувати Саакашвілі.
"Що ці кадри дають суспільству, що показують і що хочуть нам ними довести – незрозуміло. Щоб припинити спекуляції про здоров'я людини, потрібно дати можливість їй бути на власному процесі, а висновки суспільство зробить самостійно", – заявила вона.
Колишня речниця Саакашвілі Дарина Чиж звернула увагу на кадри, зняті 12 грудня.
"Безсовісні мразоти влаштовують шоу з його тяжкого стану", – написала вона й опублікувала скріншоти з відео.
Контекст:
У 2004–2013 роках Саакашвілі обіймав посаду президента Грузії два строки поспіль. Незабаром після того, як пішов з поста президента, він покинув країну. У Грузії проти нього ухвалено кілька вироків і розслідують низку кримінальних справ.
У 2015–2016 роках Саакашвілі очолював Одеську облдержадміністрацію. Із червня 2020 року Саакашвілі перебуває на посаді голови Виконавчого комітету реформ України. У нього є українське громадянство.
1 жовтня 2021 року політик повідомив, що повернувся до Грузії. Того самого дня Саакашвілі затримали й заарештували. Прокуратура Грузії порушила проти нього ще одну кримінальну справу за фактом незаконного перетину кордону.
За час перебування під вартою Саакашвілі двічі оголошував голодування. У травні політика перевели на обстеження до цивільної клініки "Вівамед" у Тбілісі. Матір Саакашвілі після відвідування сина у клініці того самого дня сказала, що медики виявили у нього дев'ять хвороб.
8 листопада адвокат Шалва Хачапурідзе казав, що у політика діагностували деменцію і туберкульоз, є підозри ще на десятки захворювань. 19 листопада адвокат Валерій Гелбахіані заявив, що експертиза виявила в організмі Саакашвілі отруйні речовини. 28 листопада Хачапурідзе сказав, що йдеться про сліди миш'яку.
1 грудня було оприлюднено результати судово-медичної експертизи стану здоров'я Саакашвілі – вони свідчать, що політику необхідне лікування у багатопрофільній клініці у ЄС або США. У зразках волосся Саакашвілі виявили підвищений вміст вісмуту, барію та ртуті.