Пентагон заявив про агресивні дії авіації Китаю в міжнародному повітряному просторі
Літаки КНР регулярно переслідують іноземні лайнери в міжнародному повітряному просторі. Про це речник Пентагону Пет Райдер завив 2 березня, повідомляє сайт міноборони США.
За його словами, це зафіксували лайнери із багатьох країн, в одному випадку китайський борт пролетів "приблизно за 20 футів" від американського військового літака.
"Це не один раз, а ціла система дій, яка є не лише непрофесійною поведінкою, а й зазіханням і тиском... Це стає проблемою", – сказав Райдер.
Він повідомив, що кілька країн Індо-Тихоокеанського регіону мають намір об'єднати зусилля, щоб зупинити агресивні дії КНР у спільному небі, щоб країни "могли продовжувати польоти скрізь, де це дозволено міжнародним правом". Серед них – Японія, Австралія та Філіппіни.
Представник Пентагону підкреслив, що США не прагнуть жодного конфлікту з Китаєм.
"Але ми хочемо, щоб країни й далі вірили у свої суверенні кордони", – додав він.
Контекст:
У лютому над Сполученими Штатами й Канадою американці збили чотири літальні об'єкти. Перший виявили на початку лютого на півночі США, ним виявилася розвідувальна повітряна куля з Китаю. Її збили 4 лютого.
Китай стверджував, що повітряна куля була просто "дирижаблем" для дослідження погоди, який збився з курсу. Однак Пентагон одразу відкинув цю заяву, а також твердження Китаю про те, що повітряну кулю розміром із три шкільні автобуси не використовували для стеження і вона мала лише обмежені навігаційні можливості, зазначало The Hill.
Через виявлену кулю держсекретар США Ентоні Блінкен відклав візит до Китаю, який планували на 5–6 лютого. Очікували, що на порядку денному буде війна Росії проти України.
Після цього збили ще три літальні об'єкти: 10 лютого – над Аляскою, 11 лютого – над Канадою (він спершу летів над Аляскою, а потім потрапив у повітряний простір сусідньої країни) і 12 лютого – над озером Гурон в американському штаті Мічиган.