Пентагон заперечує, що партію ATACMS із терміном придатності, який спливає, утилізують замість передання Україні

США не мають наміру списувати партію ATACMS, заявив Райдер
Фото: ЕРА

Спікер Пентагону Пет Райдер спростував дані про те, що США хочуть утилізувати ракети ATACMS, термін придатності яких може невдовзі закінчитися. Про це він повідомив на брифінгу 4 січня, який транслювали в Х.

"Я бачив ці повідомлення у пресі. Ми перевірили їх, і вони не відповідають дійсності. Це неправда", – сказав представник американського міністерства оборони.

Newsweek 4 січня опублікував матеріал, у якому йшлося, що в Пентагону є партія далекобійних ракет ATACMS, термін експлуатації яких спливає, тому їх буде знищено.

Посилаючись на екскомандувача військ США в Європі Бена Годжеса і на Деніела Райса, колишнього радника головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, видання писало, що на складах у США є різні типи ATACMS, а закінчення терміну придатності не завжди означає, що боєприпас уже не можна використовувати.

Директор із розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Валерій Рябих в ефірі "Еспресо" повідомив 4 січня, що йдеться про партію із 1100 ракет старих типів М39 і М39А. Він вважає, що сили оборони України можуть встигнути їх використати проти російських окупантів.

"На їх утилізацію також потрібні гроші. І простіше передати ці ракети Україні і здійснити утилізацію на полі бою, вирішивши завдання, які наразі існують. Ці ракети могли б бути використані в широкому спектрі завдань. Такий аргумент уже висувається в інформаційному просторі", – сказав військовий експерт.

 

Контекст:

17 жовтня низка західних ЗМІ повідомила про перше застосування ATACMS Україною. Зокрема, про це з посиланням на джерела писали The Wall Street Journal, The New York Times і Politico.

За даними WSJ, Збройні сили України використовували модифікацію ATACMS дальністю 160 км. Газета NYT уточнювала, що удари по аеродромах окупаційних російських військ у Бердянську й Луганську завдали саме американськими балістичними ракетами.

Увечері 17 жовтня 2023 року президент України Володимир Зеленський підтвердив застосування Україною ATACMS. У США також підтвердили передання ATACMS Україні.

У МЗС України повідомили 19 жовтня, що Україна отримуватиме від США ракети ATACMS на постійній основі.