Під час протестів "жовтих жилетів" у Парижі підпалили будівлю банку, постраждало 11 осіб
Під час акції "жовтих жилетів" у Парижі підпалили будівлю банку Banque Tarneaud, магазин сумок і два газетні кіоски біля Єлисейських Полів. Правоохоронці застосували до протестувальників сльозогінний газ і водомети.
16 березня в Парижі під час чергової акції "жовтих жилетів" підпалили будівлю банку Banque Tarneaud неподалік від Єлисейських Полів. Про це інформує французький телеканал BFMTV.
Повідомляють, що через пожежу постраждало 11 осіб, серед яких було двоє поліцейських. З охопленої вогнем будівлі врятували також жінку з дитиною, яких було заблоковано на другому поверсі банку.
Глава французького МВС Крістоф Кастанер назвав убивцями тих, хто підпалив будівлю. Він написав про це у Twitter.
"Пожежники Парижа і наші поліцейські сили щойно евакуювали всіх мешканців будівлі, навмисне спалених. Пожежу контролюють. Особи, які вчинили цей акт, не є ані протестувальниками, ані бунтівниками: вони вбивці", – заявив Кастанер.
Інформаційне агентство Reuters зазначає, що протестувальники підпалили також магазин престижних сумок і два газетні кіоски. Правоохоронці були змушені застосувати сльозогінний газ і водомети до протестувальників.
За даними агентства, до кінця дня було затримано 150 учасників протестів, які грабували магазини навколо Єлисейських Полів.
Через рішення уряду Франції підвищити із 2019 року податок на дизельне паливо і бензин у Франції в середині листопада 2018 року почалися акції протесту. Мітингувальники заявляли, що підвищення призведе до зростання цін, в уряді пояснили ці плани боротьбою за охорону навколишнього середовища.
Протестний рух дістав назву "жовті жилети", оскільки демонстранти одягнені у флуоресцентні жилети, які мають бути в усіх автомобілях Франції.
1 грудня протести переросли в заворушення. Мітингувальники кидали каміння, будували барикади, перевертали і підпалювали машини. Поліція застосувала сльозогінний газ і водяні гармати. Демонстранти також розмалювали стіни Тріумфальної арки та пошкодили її статуї.
5 грудня президент Франції Еммануель Макрон на тлі масових акцій протесту відмовився від планів підвищити податок на пальне. Однак протести і заворушення не припинилися.
За час акцій "жовтих жилетів" у Франції загинуло 11 осіб, суди ухвалили вироки 1786 учасникам руху.
16 лютого у протестах узяло участь приблизно 40 тис. осіб. У Парижі поліція затримала 29 учасників руху "жовтих жилетів".