Піонтковський: Китай і США – це сіамські близнюки в економіці, настільки вони переплетені
Сполучені Штати "непогано" себе виявили, застерігаючи Китай від надання зброї Росії, яка вторглася в Україну. Таку думку в інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман висловив російський політолог, який проживає у США, публіцист Андрій Піонтковський.
"Тут теж американці себе непогано виявили. Вони дуже жорстке попередження зробили Китаю на випадок серйозної військової підтримки. Ну, Китай і Сполучені Штати – це сіамські близнюки економіки. Вони настільки переплетені... Американці, розірвавши ці зв'язки, завдадуть собі великої шкоди – і американському споживачу, який звик до китайських товарів. Але китайську економіку вони просто зруйнують. Вони попередили дуже точно, що вони це зроблять", – сказав він.
Публіцист припускає, що розмови про те, що Китай "ось-ось допоможе росіянам, – це його аргумент у торгівлі з американцями".
"А потім він змусить їх погодитися на якісь серйозні економічні поступки через те, що він не допомагатиме росіянам. Тому що на економічне самогубство він не погодиться, мені здається. Тому серйозної підтримки нізвідки Росія не дістане", – вважає Піонтковський.
Піонтковський: Путін – не шахід. Не потрібні йому жодні 72 незайманки в раю. У нього є Кабаєва на золотому унітазі. Читайте повну версію інтерв'ю
Контекст:
Китай із початку нападу РФ на Україну намагається дотримуватися нейтральної позиції і прямо не засуджує дій Москви.
30 грудня 2022 року під час переговорів через відеозв'язок із Цзіньпіном Путін заявив, що Росія та Китай розвиватимуть "військове та військово-технічне співробітництво".
За даними ЗМІ, Китай надає Росії технології, які їй необхідні для ведення війни проти України. Телеканал CNN із посиланням на офіційних осіб США, ознайомлених із даними розвідки, повідомив 18 лютого, що останнім часом США почали фіксувати "тривожні" тенденції у підтримці Китаєм російських збройних сил і що є ознаки того, що Пекін хоче "підійти до межі" надання летальної військової допомоги Росії і не бути спійманим.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв'ю, яке вийшло 23 лютого, говорив, що Альянс бачить ознаки підготовки Китаю до надання Росії зброї.
МЗС Китаю заявило, що КНР не розглядає можливості надання летальної зброї Москві для використання у війні проти України.
20 березня починає свій візит у РФ голова КНР Сі Цзіньпін. За даними The Wall Street Journal, після зустрічі з Путіним Сі Цзіньпін планує поговорити із президентом України Володимиром Зеленським.