Піонтковський: Масове вислання російських дипломатів – безпрецедентний крок в історії світової дипломатії G

Піонтковський: Саме собою вислання російських дипломатів із різних країн ні до чого, окрім шаленої реакції пропаганди РФ, не призведе
Фото: svoboda.org

Україна не могла залишатися осторонь тоді як низка держав ухвалила рішення вислати зі своєї території російських дипломатів, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" російський політолог Андрій Піонтковський.

Рішення низки країн світу вислати зі своєї території російських дипломатів у зв'язку з отруєнням колишнього офіцера російської розвідки Сергія Скрипаля є колективною демонстрацією їхнього ставлення до путінської Росії, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" російський політолог Андрій Піонтковський.

"Масове вислання російських дипломатів – безпрецедентний крок в історії світової дипломатії. Така колективна демонстрація ставлення до путінської Росії. Україна не могла залишатися осторонь. І це правильне, хоч і запізніле рішення. Використання хімзброї у Британії – лише фрагмент. Підставою для таких заходів стала четверта світова гібридна війна, як її називають кремлівські пропагандисти. Її Росія веде проти Заходу. Саме собою вислання російських дипломатів із різних країн ні до чого, окрім шаленої реакції пропаганди РФ, не призведе. Тут важливе інше – це демонстрація рішучості Заходу зупинити путінську агресію. Я дуже сподіваюся, що у США і Британії вдадуться до найболючіших заходів – заморожування і конфіскації активів політичного керівництва Росії. Там же є гроші безпосередньо і Путіна (президент РФ Володимир Путін.  – "ГОРДОН"), просто вони під чужими іменами", – підкреслив Піонтковський.

На його думку, Путін свідомо загострює відносини РФ із Заходом.

"Тиск політичного класу дає своє – США вислали російських дипломатів. А британці вже виписали ордери на арешт деяких російських активів. Тобто почалася серйозна розмова з Кремлем. Водночас потрібно розуміти, що Путін свідомо йде на загострення відносин із Заходом. Він зазнав поразки і в Україні, і в Сирії. Жодних нових перемог "русского мира" своєму народові він запропонувати не може. Тому він продовжує діяти на межі війни. Путін уважає, що в атмосфері "обложеної фортеці" він зможе робити зі своїм населенням усе, що завгодно, і зберігати владу", – зазначив співрозмовник.

За його словами, російський президент не піде на ескалацію бойових дій на Донбасі.

"Путін не піде на ескалацію ситуації на Донбасі. Він розуміє, що якщо поткнеться у вільні українські міста, Захід уже відповість досить сильно. Тому він спробує просто зберегти напругу. Для нього стали несподіванкою спротив України і позиція росіян, які проживають у ній і які відкинули концепцію "русского мира". Плюс Захід потихеньку підтягується. Мені здається, ефективною могла б бути обіцянка Заходу повернути першому постпутінському уряду РФ вкрадені і виведені з країни гроші. Це могло б позитивно вплинути на росіян, яких, як засвідчили останні вибори, ще не до кінця зазомбовано", – резюмував Піонтковський.

4 березня 2018 року 66-річного Скрипаля та його 33-річну доньку Юлію госпіталізували із симптомами отруєння в британському Солсбері.

Слідство з'ясувало, що під час замаху було використано розроблений у Росії нервово-паралітичний агент "Новачок". Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей вимагала від Кремля пояснити подію до вечора 13 березня, інакше Лондон уважатиме інцидент незаконним застосуванням сили Росією проти Великобританії.

Позицію Великобританії підтримала влада Франції, США, Німеччини, Австралії та інших країн.

Москва відмовилася відповідати на ультиматум Лондона і вимагала надати їй зразки речовини, якою отруїли Скрипалів.

14 березня влада Британії оголосила про вислання 23 російських дипломатів, а також про припинення запланованих двосторонніх контактів із РФ.

17 березня Росія оголосила персонами нон ґрата 23 британських дипломатів.

22 березня лідери Європейського союзу вирішили відкликати для консультацій посла ЄС у Москві, німецького дипломата Маркуса Едерера.

Сьогодні стало відомо, що 14 країн Євросоюзу вишлють російських дипломатів. Також президент США Дональд Трамп наказав вислати з країни 60 російських дипломатів. Крім того, Сполучені Штати закривають Генконсульство РФ у Сіетлі.

Президент України Петро Порошенко повідомив, що Київ висилає 13 російських дипломатів у зв'язку з отруєнням Скрипаля.

Скрипаль – колишній офіцер російської розвідки. У 2006 році його засудили за передавання Британії даних про російських агентів у Європі. У 2010 році в результаті обміну шпигунами між США і Росією Скрипаля помилували. У межах цього самого обміну в Росію повернулася шпигунка Анна Чапман. Скрипалю надали притулок у Великобританії. Будинок у Солсбері колишній шпигун придбав у 2011 році.