Піонтковський: Трамп сподівається, що йому як світовому поліцейському не доведеться розряджати свій кольт, а достатньо буде лише показати КНДР, що він у нього є
Президент США Дональд Трамп не горить бажанням завдавати превентивного удару по Північній Кореї, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" російський політолог і публіцист Андрій Піонтковський.
Президент США Дональд Трамп розраховує на сприяння Китаю у вирішенні проблеми з КНДР, заявив виданню "ГОРДОН" російський політолог і публіцист Андрій Піонтковський, коментуючи інформацію про те, що США готові завдати попереджувального удару по Північній Кореї.
"Насамперед варто зазначити, що Росія прямого впливу на корейський конфлікт не має, оскільки для цього в неї немає важелів. А от китайський фактор – дуже серйозний. Й останнім часом саме сталося серйозне зближення президентів США та Китаю. Трамп сподівається, що йому як світовому поліцейському не доведеться розряджати свій кольт, а достатньо буде лише показати КНДР, що він у нього є", – зазначив Піонтковський.
На його думку, Трампу доведеться ставити на місце низку світових лідерів, які вільно почувалися, коли президентом США був Барак Обама.
"Пекін здатен розв'язати цю проблему, оскільки вся економіка Північної Кореї на 100% залежить від торгівлі з Китаєм. Уже років 15 американські президенти вмовляють Пекін це зробити, але Китай досі не хотів вирішувати північнокорейське питання. Проте тепер ситуація змінилася. Зокрема завдяки тому, що США показали свою силу в Сирії. Це побачив увесь світ. І до багатьох прийшло усвідомлення того, що світовий поліцейський повернувся. Тому всякі хулігани з підворіття, зокрема пітерського, які за вісім років президентства Обами розпустувалися, одержали досить чіткий сигнал", – підкреслив політолог.
Він уважає, що США спробують переконати Китай розв'язати проблему з КНДР.
"Так, Трамп не горить бажанням завдавати удару по Північній Кореї. Адже в такому разі може бути дуже багато сценаріїв розвитку ситуації. Наприклад, КНДР може завдати удару по Південній Кореї. Тому оптимальним варіантом було би переконати китайців зайнятися цим питанням. І, по-моєму, поки США більше в цьому напрямку рухаються", – резюмував Піонтковський.
Як повідомляє NBC із посиланням на джерело в американській розвідці, США готові завдати попереджувального удару по КНДР, якщо американські чиновники переконаються у підготовці Північної Кореї до ядерних випробувань.
У КНДР попередили, що використають ядерну зброю, якщо проти них буде вжито такі дії. У міністерстві закордонних справ Північної Кореї підкреслили, що КНДР "не випрошує миру, проте завжди готова захистити себе силою зброї".
9 вересня 2016 року Пхеньян офіційно підтвердив проведення ядерних випробувань, які спричинили землетрус магнітудою 5,3 бала. Влада КНДР заявила, що країна тепер здатна оснащувати ядерними боєголовками балістичні ракети. У 2017 році КНДР продовжила випробування ядерної зброї.
9 квітня 2017 року повідомляли, що США перекинули ударну групу винищувачів у Тихому океані ближче до Корейського півострова "як демонстрацію сили". 10 квітня США розвернули ударну групу на чолі з атомним авіаносцем Carl Vinson до берегів Південної Кореї. Рішення ухвалили у зв'язку зі зростанням ядерної загрози з боку КНДР.