Піонтковський: З'ясувалося, що вся зовнішня політика Путіна – це суцільні понти

Піонтковський: На реальне, не те що зіткнення, а навіть захист елементарний союзника Путін не пішов
Фото: Михаил Коряковцев / Facebook

Російський політолог і публіцист Андрій Піонтковський зазначив, що бездіяльність російської ППО Сирії продемонструвала нездатність президента РФ Володимира Путіна захистити союзника.

Поставляючи російські системи протиповітряної оборони С-300 і С-400 до Сирії, Кремль обіцяв захистити сирійські аеродроми від американських крилатих ракет, а удар по аеродрому Шайрат дискредитував президента РФ Володимира Путіна. Таку думку висловив російський політолог і публіцист Андрій Піонтковський в ефірі Rush New Word.

"З'ясувалося, що вся зовнішня політика Путіна це суцільні понти. А на реальне, не те що зіткнення, а навіть захист елементарний союзника він не пішов. Ну, політично він розумів, що така суто військова ескалація з американською військовою машиною, що перевершує на порядок російську, не має жодної перспективи. А військові йому пояснили, що ці хвалені С-300 і С-400 просто не зможуть виконати цього завдання", – зазначив політолог.

Він звернув увагу, що російські експерти намагалися пом'якшити ситуацію в ефірі державних ЗМІ.

"Цікаво, як потім брехали наші військові експерти на всіх каналах. Одна школа підморгувала, що ми збили ракети... А найвидатніший ідіот із них – Михайло Ходарьонок. Я за ним уже протягом років 20 стежу, я його висміював іще під час Чеченської війни. Він поскаржився, що збили б, але кривизна Землі завадила. У кожному нашому підрозділі є попи. Мабуть, вони вже розпропагували так офіцерів, що ті погодилися, що Земля плоска", – підсумував Піонтковський.

7 квітня США завдали ракетного удару по авіабазі урядових військ Сирії. У Пентагоні уточнили, що російські війська були повідомлені про удар. Наказ про атаку віддав президент США Дональд Трамп.

За даними Пентагону, загалом по аеродрому було випущено 59 крилатих ракет "Томагавк", 58 із яких досягли мети. Експерти ізраїльської компанії "Іміджсат Інтернешнл" (ISI) оцінили наслідки удару. За оцінкою експертів ISI, 44 цілі були уражені ракетами, деякі цілі – більше ніж однією ракетою. В армії Асада заявили про шістьох загиблих унаслідок атаки, у Сирійській обсерваторії з прав людини – про чотирьох.

Російський блогер Слава Рабінович уважає, що удар США по авіабазі Асада є також великим ударом по іміджу російського озброєння. Військовий експерт видання "Газета.Ru" Ходарьонок в ефірі передачі російського телеведучого Володимира Соловйова заявив, що російське угруповання ППО Сирії може знищувати лише поодинокі цілі, а "через кривизну земної поверхні" ніяк не могло "дістати крилаті ракети на такій відстані".

У листопаді 2015 року Росія розгорнула в Сирії новітній зенітно-ракетний комплекс С-400.

4 жовтня 2016 року телеканал Fox News повідомив, що РФ встановлює в Сирії новітню систему ПРО З-300ВМ "Антей-2500" (за класифікацією НАТО – SA-23 Gladiator) наддалекої дії. Зазначали, що, за попередніми висновками, система протиракетної оборони, яку розгортав Кремль, потенційно може протистояти будь-яким американським крилатим ракетам.

6 жовтня 2016 року в міноборони РФ заявили, що будь-які ракетні або повітряні удари по території, контрольованій урядом Сирії, "створюють загрозу" військовослужбовцям РФ і будуть відбиті. У відомстві зазначили, що в разі таких ударів у російських систем ППО навряд чи буде час на з'ясування приналежності носіїв ракет.