Після оголошення мобілізації з Росії виїхало 260 тис. чоловіків. Силовики хочуть закрити кордон – ЗМІ
За словами джерела, обговорення всередині адміністрації президента РФ про закриття кордонів для чоловіків призовного віку почалися з 21 вересня, коли від силовиків почали надходити цифри про кількість чоловіків, які виїжджають із Росії. В останній довідці ФСБ вказано цифру у 261 тис. чоловіків, які виїхали з Росії з 21-го до 24 вересня, додав він.
Водночас джерело видання в АП сумнівається у справжності даних ФСБ, оскільки до цього прикордонна служба ФСБ "не працювала так швидко". За його словами, навесні більше намагалися ґрунтуватися на даних, отриманих від стільникових операторів, які надходять пізніше.
Поза тим, "атмосфера в АП така, що силовики і міноборони зможуть переконати [президента Росії Володимира] Путіна закрити виїзд, поки не пізно", сказав співробітник адміністрації.
Ще один співрозмовник "Новой газеты. Европа" в АП стверджує, що поки не бачив проєкту указу глави держави про закриття кордонів.
Контекст:
21 вересня Путін повідомив, що підписав указ про оголошення часткової мобілізації в Росії для поповнення військ, які вторглися в Україну.
Міністр оборони РФ Сергій Шойгу уточнив, що призвати мають приблизно 300 тис. осіб. 22 вересня з'явилася інформація, що в указі Путіна є закритий пункт, у якому зазначено, що міноборони РФ може призвати до 1 млн осіб.
Шойгу і Путін стверджували, що мобілізовувати будуть лише резервістів (тобто громадян, які пройшли строкову службу або навчання на військовій кафедрі у виші), котрі мають військово-облікову спеціальність і бойовий досвід. Проте в указі цього не задокументовано.
20 вересня, коли звернення Путіна тільки анонсували, у російському сегменті Google збільшилася кількість запитів про те, як виїхати з РФ або дістати відтермінування від армії, а наступного дня, уже після оголошення Путіним про мобілізацію, у кілька разів зросли ціни на авіаквитки з РФ.
На автомобільних КПП на кордоні Росії з низкою країн виникли затори через велику кількість охочих виїхати. Зокрема, великі скупчення машин фіксують на кордоні з Фінляндією, Монголією та Грузією.