У російському Дагестані почалися сутички поліцейських із протестувальниками проти мобілізації

У місті відбуваються затримання
Скріншот: Медуза - LIVE / Telegram
25 вересня в столиці російської республіки Дагестан Махачкалі відбувається стихійна акція протесту проти оголошеної в Росії мобілізації чоловіків для війни проти України, протест переходить у фазу сутичок із поліцією. Про це повідомляє проєкт "Кавказ.Реалии".

Учасники мітингу, серед яких багато жінок, кричать "Ні війні!" та "Наші діти – не добриво!".

Журналісти зазначають, що почалися затримання протестувальників. Декого з них вдалося відбити від силовиків.

У Telegram публікують відео з Махачкали. У роликах, зокрема, зафіксовано, як поліцейський б'є чоловіка, якого тримають інші поліцейські, і той головою дає здачі.

Також є відео, на якому поліцейський тікає від жінок-мітингувальниць.

Жорсткі сутички відбуваються в різних місцях столиці Дагестану. Зокрема, поліцейські штовхають жінок.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

21 вересня президент Росії Володимир Путін оголосив, що підписав указ про оголошення часткової мобілізації в Росії для поповнення військ, які вторглися в Україну.

Міністр оборони РФ Сергій Шойгу уточнив, що призвати мають приблизно 300 тис. осіб. 22 вересня з'явилася інформація, що в указі Путіна є закритий пункт, у якому зазначено, що міноборони РФ може призвати до 1 млн осіб.

Шойгу та Путін стверджували, що мобілізують лише резервістів (тобто громадян, які відбули строкову службу або навчання на військовій кафедрі у ВНЗ), що мають військово-облікову спеціальність та бойовий досвід. Проте в указі цього не задокументовано.

20 вересня, коли звернення Путіна тільки анонсували, у російському сегменті Google зросла кількість запитів про те, як виїхати з РФ або дістати відтермінування від армії, а наступного дня, уже після оголошення Путіним про мобілізацію, у кілька разів зросли ціни на авіаквитки з РФ.

На автомобільних КПП на кордоні Росії з низкою країн виникли затори через велику кількість охочих виїхати. Зокрема, великі скупчення машин фіксують на кордоні з Фінляндією, Монголією та Грузією.