Після погроз Путіна США витратили $290 млн на ліки проти радіації

Закупівлю проводять для підготовки "до порятунку життів після радіологічних і ядерних надзвичайних ситуацій"
Фото: ЕРА
Уряд США виділив $290 млн на ліки проти радіаційного ураження. Про це йдеться у звіті Служби охорони здоров'я й соціального забезпечення США (HHS), опублікованому 4 жовтня на сайті організації.

За його даними, HHS закуповує партію препарату Nplate, який виробляє каліфорнійська фармацевтична компанія Amgen. Його схвалено для лікування пошкоджень клітин крові за наявності синдрому гострої променевої хвороби, він стимулює вироблення тромбоцитів в організмі і зменшує кровотечу. Ліки використовують у радіологічних і ядерних аварійних ситуаціях.

Служба не вказує, що це пов'язано із заявами президента Росії Володимира Путіна про ймовірне застосування ядерної зброї проти Заходу. Закупівлю проводять "у межах давніх і постійних зусиль, спрямованих на те, щоб краще підготуватися до порятунку життів після радіологічних і ядерних надзвичайних ситуацій", ідеться в документі.

Ліки проти променевої хвороби, оплачені державою, Amgen зберігатиме на складах, оновлюючи їх відповідно до терміну придатності. Препарат придбали з урахуванням використання для дорослих і дітей, уточнюють у HHS.

Український уряд також підготував і поширив інструкцію, як діяти українцям у разі ядерної атаки.

Контекст:

Путін 21 вересня заявив про готовність застосувати ядерну зброю в разі загрози територіальній цілісності Росії, 30 вересня він підписав "договори" про "входження" до складу РФ тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей.

Наразі США не бачать ознак того, що Путін готує ядерну зброю до удару, заявили в Білому домі 3 жовтня.

Президент України Володимир Зеленський сказав, що не вірить у те, що РФ застосує ядерну зброю, але не відкинув такої можливості.

Як повідомила 3 жовтня британська газета The Times із посиланням на власні джерела, у НАТО вважають, що президент Путін, імовірно, має намір продемонструвати готовність застосувати зброю масового ураження, провівши випробування ядерної зброї поблизу кордону України.