Південна Корея, США та Японія проведуть спільні навчання Freedom Edge
США, Японія та Південна Корея проведуть масштабні військові навчання Freedom Edge. Країни залучать до навчань військові літаки й кораблі. Про це 13 листопада повідомило південнокорейське інформаційне агентство Yonhap.
Об’єднаний комітет начальників штабів Південної Кореї повідомив, що триденні навчання розпочнуть 13 листопада в міжнародних водах на південь від південнокорейського курортного острова Чеджу.
Це вже другі такі навчання. Перші відбулися чотири місяці тому, проведені відповідно до угоди, досягнутої торік лідерами заявлених країн, ідеться в повідомленні.
У другому раунді навчань Freedom Edge використають різні військові кораблі й літаки, зокрема американський авіаносець George Washington, есмінець Південної Кореї ROKS Seoae Ryu Seong-ryong і японський есмінець JS Haguro.
Маневри охоплюватимуть низку напрямів, включно з протиповітряною обороною, протиракетною обороною, протичовновою боротьбою й оборонною кіберпідготовкою, ідеться в повідомленні.
Торік у серпні президент Південної Кореї Юн Сок Йоль, президент США Джо Байден і тодішній прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда погодилися регулярно проводити щорічні тристоронні навчання насамперед для стримування ядерної та ракетної загрози з боку Північної Кореї, пише Yonhap.
Контекст:
18 червня нелегітимний президент РФ Володимир Путін уперше за 24 роки прибув у Пхеньян. Путін і Кім Чен Ин підписали договір про "всеосяжне стратегічне партнерство" між РФ і КНДР, що передбачає надання взаємної допомоги в разі агресії проти одного з учасників. Лідер Північної Кореї пообіцяв Путіну повну підтримку у веденні війни проти України.
У відповідь на візит Путіна в КНДР, деякі західні посадовці попередили про небезпеку посилення співпраці між глобальними авторитарними режимами. Зокрема, тодішній генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив 17 червня, що такі сигнали мають ще більше згуртувати країни НАТО з партнерами в Індо-Тихоокеанському регіоні.
США, Південна Корея і Японія у спільній заяві засудили військову співпрацю між Росією і Північною Кореєю. Заяву опубліковано на сайті Держдепартаменту США 23 червня.