Помпео: Багато країн Європи розуміють, що залежність від російського газу – не в їхніх інтересах
Російський газопровід "Північний потік – 2" не відповідає інтересам безпеки Європи, країнам Євросоюзу потрібно диверсифікувати джерела поставок газу, заявив державний секретар США Майк Помпео.
Залежність від російського газу – не в інтересах європейських держав, заявив 13 лютого на прес-конференції у Варшаві державний секретар США Майк Помпео, передає кореспондент "Укрінформу".
"Америка робитиме все можливе в рамках своїх повноважень, щоб запевнитися, що інтереси європейської безпеки стоять на першому місці, коли йдеться про рішення в енергетичній сфері. І ми вважаємо, що багато країн Європи погоджуються з нами, підтримують це і розуміють, що залежність від російського природного газу – не в їхніх інтересах і що їм потрібно диверсифікувати ці джерела", – заявив Помпео.
Він зазначив, що проект російського газопроводу "Північний потік – 2" не відповідає інтересам Європи.
"Ми вважаємо, це забезпечить потоки грошей росіянам, що підриває європейську національну безпеку", – додав Помпео.
"Північний потік – 2" – другий газопровід, який має зв'язати Росію з Німеччиною по дну Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м&³3; газу на рік. Вартість проекту – €9,5 млрд, його навпіл фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній. У "Газпромі" прогнозують, що "Північний потік – 2" введуть в експлуатацію до кінця 2019 року.
Данія поки не дозволила прокладати трубопровід через свою територію. Оператор проекту запропонував прокласти трубопровід в обхід цієї країни.
Уряди України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважають "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.
12 листопада 2018 року міністр закордонних справ Павло Клімкін та американська делегація на чолі з міністром енергетики США Ріком Перрі домовилися, що країни будуть спільними зусиллями протидіяти реалізації проекту "Північний потік – 2".
Після інциденту із захопленням російськими силовиками українських військових кораблів у Чорному морі у Держдепартаменті зазначили, що США будуть говорити з Євросоюзом про можливе закриття "Північного потоку – 2".
11 грудня стало відомо, що у Конгресі США затвердили резолюцію проти "Північного потоку – 2". 12 грудня Європейський парламент ухвалив резолюцію, в якій критикує будівництво газопроводу.
У січні 2019 року глава "Газпрому" Олексій Міллер висунув пропозицію щодо пролонгації договору про транзит газу через Україну від 2009 року. Київ протягом двох місяців буде розглядати пропозицію Єврокомісії про можливі обсяги і строки контракту на транзит газу, заявив глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.