Поранення журналістки на акції протесту в Білорусі визнали виробничою травмою, видання оштрафують
10 серпня кореспондентку сайта "Наша Ніва" Наталію Лубневську було поранено гумовою кулею на мітингу, понад місяць вона перебувала на лікуванні. Влада попередила видання, що на нього буде накладено штраф, оскільки редакція не сповістила державних органів про "виробничу травму" співробітниці.
Білоруському виданню "Наша Ніва" загрожує штраф за те, що редакція вчасно не повідомила державні органи про травму кореспондентки Наталії Лубневської, яку силовики поранили в ногу. Про це сьогодні написав у Facebook головний редактор "Нашей Нівы" Єгор Мартинович.
За його словами, Лубневська перебувала в лікарні 38 днів. Бухгалтерія звернулася до страхової компанії, щоб дізнатися, які документи необхідно надати для оплати лікарняного, розповів він.
"Фахівці надали список, але попередили, що в будь-якому разі за результатами огляду "Наша Ніва" повинна дістати штраф від держорганів, бо не повідомила про травму й не провела власного розслідування", – повідомив головний редактор.
За словами Мартиновича, редакція листується з лікарнею і "Білдержстрахом", доводячи, що перевірка Слідчого комітету у справі про поранення Лубневської триває.
Згідно з білоруськими законами, відсутність повідомлення або несвоєчасне повідомлення про нещасний випадок на виробництві, а також порушення встановленого порядку розслідування такого нещасного випадку передбачають штраф від 10 до 50 базових величин (від $105 до $526).
10 серпня в мікрорайоні Каскад у Мінську силовики стріляли у демонстрантів і журналістів гумовими кулями. Лубневська, як і інші журналісти, була в жилеті з написом "Преса".
У Білорусі з 9 серпня тривають масові акції протесту. Учасники демонстрацій вважають, що результати голосування на виборах президента сфальсифіковано. За офіційними даними, перемогу здобув чинний президент Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи свідчили про протилежне – упевнену перемогу Тихановської.
Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, зокрема з використанням світлошумових гранат, гумових куль і водометів.