Посол США попросив у Санти вакцину проти COVID-19. У МЗС Росії йому запропонували "Супутник V" від Діда Мороза
Посол США в Росії Джон Салліван склав список бажаних подарунків на Новий рік, зокрема, він попросив у Санти вакцину проти коронавірусу. Лист 22 грудня опублікувало американське посольство в Москві на своїй сторінці у Facebook.
"Цього року поводився дуже добре – носив маску і зберігав соціальну дистанцію. Я хочу: хокейну ключку, вакцину проти коронавірусу і нові бігові кросівки", – написав Салліван.
26 грудня МЗС Росії на своїй сторінці у Twitter відреагувало на список побажань колеги зі США. Йому запропонували зробити щеплення вакциною "Супутник V".
"Дорогий после, Санта вже виконав вашу мрію про вакцинацію? Якщо ні, у нашого є подарунки для вас: російська вакцина проти COVID-19, уже схвалена для використання людьми, яким більше ніж 60 років [Саллівану в листопаді виповнився 61 рік]", – ідеться в повідомленні.
МЗС Росії також запропонувало послу розглянути хокейну ключку російського виробника "Заряд" і послухати пораду телеведучої, журналістки і продюсерки Тіни Канделакі, однак не уточнив, яку саме. Імовірно, йдеться про її вакцинацію проти COVID-19 три місяці тому. Телеведуча після щеплення заявила, що вона "з безстрашних".
Канделакі прокоментувала публікацію, повідомивши, що Санта принесе послу "пару кросівок Asics".
"Не пропускайте біг підтюпцем. Біжіть, поки мрієте про прорив у відносинах між нашими країнами", – додала вона.
Вакцину "Супутник V" зареєстрували 11 серпня. Президент Росії Володимир Путін заявляв, що вона ефективна, формує стійкий імунітет і пройшла всі перевірки. За його словами, одна з його дочок зробила два щеплення і почувається нормально. Водночас сам російський президент не робив щеплення – як глава держави, він не може бути добровольцем у випробуванні вакцини, пояснював прессекретар російського лідера Дмитро Пєсков.
Російську вакцину розкритикували, оскільки її зареєстрували до проходження третьої фази клінічних випробувань. Як пише National Geographic, випробування третьої фази мають вирішальне значення для перевірки готовності вакцини до широкого використання. Група російських учених зазначала, що прискорений підхід до реєстрації вакцини суперечить науковим і етичним нормам розроблення ліків.