Посол України в ЄС не відкидає, що Євросоюз може зареєструвати російську вакцину проти COVID-19
Якщо російська вакцина проти коронавірусу пройде сертифікацію, то у Євросоюзу не буде підстав відмовлятися від її реєстрації, заявив голова представництва України при ЄС Микола Точицький.
Голова представництва України при ЄС Микола Точицький в інтерв'ю LB.ua заявив, що не відкидає можливості реєстрації в Євросоюзі російської вакцини проти COVID-19 "Супутник V".
"Не виключаю цього. Ви ж пам’ятаєте, як голова європейської дипломатії Жозеп Боррель, перебуваючи в Москві, висловив сподівання, що ЄС невдовзі зареєструє російську вакцину "Супутник V". Інша річ, що ми прекрасно розуміємо, що в цьому препараті 20% – лікувальні речовини, а 80% – дезінформація. Тим не менш якщо ця вакцина пройде сертифікацію у ЄС, а в Угорщині вже видали дозвіл на її застосування, то я не бачу підстав для того, щоб Євросоюз відмовився від реєстрації препарату із РФ. Одначе головним арбітром для нас має залишатися Всесвітня організація охорони здоров'я", – підкреслив Точицький.
Вакцину "Супутник V", розроблену центром імені Гамалії, зареєстрували в Росії 11 серпня минулого року. Президент Росії Володимир Путін стверджував, що вона ефективна, формує стійкий імунітет і пройшла всі перевірки.
Водночас вакцина зазнала критики в науковій спільноті, оскільки її зареєстрували до проходження третьої фази клінічних випробувань. У Росії заявляли про 95-відсоткову ефективність. Міжнародний журнал The Lancet писав про ефективність на рівні 91,6%.
Водночас група російських учених зазначала, що прискорений підхід до реєстрації вакцини суперечить науковим і етичним нормам розроблення ліків. Росіяни, яким зробили, щеплення скаржилися на різні побічні ефекти – жар, втрату нюху, підвищений тиск.
В Євросоюзі вакцини "Супутник V" не схвалили. У Росії триває масова вакцинація вітчизняним препаратом, його також схвалили, за даними виробника, у Білорусі, Аргентині, Болівії, Сербії, Алжирі, Палестині, Венесуелі, Парагваї та низці інших країн. Єдиною європейською країною, де схвалили використання "Супутник V", є Угорщина.
Глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час виступу в Брюсселі 17 лютого висловила здивування тим, що Росія пропонує іншим країнам "Супутник V", не вакцинувавши свого населення.