Пов'язані з ГРУ Росії хакери здійснили кібератаки, щоб вплинути на вибори в Німеччині – МЗС ФРН
Хакерське угруповання Ghostwriter, пов'язане з Головним розвідуправлінням Генштабу Росії (ГРУ), здійснює кібератаки, щоб впливати на перебіг виборів у Німеччині. Про це заявила на пресконференції 6 вересня представниця МЗС Німеччини Андреа Зассе. Стенограму її виступу опубліковано на сайті німецького МЗС.
"У Німеччині напередодні федеральних виборів розсилали фішингові електронні листи з метою отримати особисті дані, особливо членів Бундестагу і Ландтагу. Такі кібератаки можуть бути підготовчими заходами для операцій із впливу і кампанії з дезінформації напередодні виборів", – попередила Зассе.
Уряд Німеччини має надійні відомості, на підставі яких діяльність Ghostwriter можна зарахувати до операцій російського ГРУ, додала вона.
"Федеральний уряд вважає це загрозою безпеки Німеччини і важким тягарем для двосторонніх відносин. Уряд Німеччини закликає уряд Росії негайно припинити цю незаконну діяльність", – заявила представниця МЗС Німеччини.
Вимогу німецької влади передали відповідальним особам у Росії, повідомила "Немецкая волна". Про кібератаки говорили на останньому засіданні німецько-російської робочої групи з питань політики безпеки 2-го і 3 вересня, під час якого відбулася зустріч статс-секретаря МЗС Німеччини Мігеля Бергера і першого заступника міністра закордонних справ РФ Володимира Титова.
Берлін залишає за собою право вжити подальших заходів, зазначила Зассе.
Контекст:
У виборах у Бундестаг Німеччини, які відбудуться 26 вересня, візьме участь 47 партій. Посаду канцлера здобуде кандидат від партії, яка перемогла на виборах.
Нинішня канцлерка Німеччини, представниця партії "Християнсько-демократичний союз" (ХДС) Ангела Меркель після 15 років на посаді відмовилася знову висувати свою кандидатуру на вибори. Про це вона заявила ще 2018 року, а в новорічному зверненні 2021 року підтвердила своє рішення.
На посаду її наступниці розглядали тодішню голову ХДС і міністерку оборони Аннегрет Крамп-Карренбауер, проте вона в лютому минулого року відмовилася балотуватися в канцлери і заявила про те, що йде з поста голови партії.
Протягом останніх кількох років хакерів, які діють із Росії або яких підтримує ця країна, звинувачували в кібератаках на державні структури та великі виробництва в Україні, США, Ірландії, Нідерландах, Великобританії, Франції, Латвії, Чехії та Польщі.
США у квітні ввели новий пакет санкцій проти Росії, обумовлений, зокрема, звинуваченнями в кібератаках, і вирішили вислати з країни 10 співробітників російського посольства у Вашингтоні. За даними Білого дому, серед них є представники російських спецслужб. Росія 16 квітня оголосила про зустрічні санкції проти США.
Спікер Кремля Дмитро Пєсков заявляв, що в разі хакерських атак багато країн "за установкою одразу ж звинувачують у цьому Російську Федерацію", і закликав інші країни відмовитися від "масового антиросійського психозу".
Президент РФ Володимир Путін стверджує, що Росії не має у списку країн, із яких здійснюють найбільшу кількість кібератак.